YGS Konya'da yargıya taşındı

YGS Konya'da yargıya taşındı

YGS tartışmaları Konya’da yargıya taşındı. İsminin açıklanmasını istemeyen lise son sınıf öğrencisi Avukatı aracılığıyla bugün Konya Nöbetçi Bölge İdare Mahkemesi’ne yürütmenin durdurulması ve sınavın iptali istemiyle dava açtı.

 SINAVA ŞAİBE KARIŞMIŞTIR

 (YGS) Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavının iptali için dilekçe veren Av. Ahmet Gürol Şaban, dava gerekçeleri hakkında konuştu. “27 Mart 2011’de (YGS) yüksek öğrenime geçiş sınavı yapılmıştır. Sınavın hemen akabinde tüm yurt çapında bu sınav ile ilgili bir şifreleme skandalı ortaya çıkmıştır. Bugüne kadar gerek yüksek öğretim kurumundan, gerekse ÖSYM merkezinden yapılan açıklamalar ne kamuoyunu ne öğrencilerimizi nede bizleri tatmin etmiş değildir.

Bu nedenle Danıştay’a 2011 YGS sınavı’nın öncelikle yürütmesinin durdurulması ve iptali için bir dava açmış bulunuyoruz. Müvekkilim ve müvekkilim gibi birçok genç öğrencimiz şuanda bu sınavdan dolayı hem psikolojik olarak hem de birçok yönden mağdur durumdadır. Bu mağduriyetin kısa bir sürede çözülmesi gerekmektedir. Bu sınava şaibe karışmıştır. Bu sınav bu nedenle ile iptal edilmelidir. Dava dilekçemizde tüm bu hususlara dayandık. Şuanda söz artık yüce yargınındır. Yargının kararını biran önce vermesini hepimiz bekliyoruz’’ dedi.

 HUKUKÇULARA GÖRE, ŞİFRELEME YÖNTEMİYLE 30 NETE ULAŞMAK MÜMKÜN

 Dilekçede şifreleme yöntemi ile birçok sorunun doğru yanıtına ulaşılabileceğini gördüğünü ifade eden Av. Ahmet Gürol Şaban“Hukukçulara göre, şifreleme yöntemiyle 30 nete ulaşmak mümkün… Dilekçemizde biz, şifreleme yöntemiyle birçok sorunun doğru yanıtına ulaşılacağını gördük. ÖSYM merkezi tarafından yapılan açıklamada, tek kitapçık var. Basına dağıtıldı. Yayınlanan kitapçıkları da inceledik. Şifreleme yöntemini uyguladık. En az 30 net yapmak mümkün. Bu iddiaların yargı merciince ele alınması ve iptali gereklidir’’ diye konuştu. habersizkalmayin.com

Bu haber toplam 1406 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.