Yurt dışında yaşayan Türkler için e-diyetisyen!

Yurt dışında yaşayan Türkler için e-diyetisyen!

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik mezunu diyet uzmanları Gizem ve Serkan Tutar, uzmanlık alanlarını son derece akılcı bir yöntemle hayata geçiriyorlar.

 www.e-diyetisyen.com adresinden yayınlanan siteleri sayesinde özellikle yurt dışında yaşayan, dil engeline takılan ve kilo sorunları olan Türkler’e yardım etmeyi hedefleyen Tutar’lı Diyet uzmanları, sağlık söz konusu olunca aradaki kilometreleri de başarıyla ortadan kaldırıyorlar.

Beslenme uzmanı, diyetisyen ve yaşam koçu Gizem Tutar; Yurt dışında yaşamak zor... Beslenme alışkanlıkları farklı, yenen içilenler farklı Türkiye’de gayet uygun fiyata alınabilen ve diyet için son derece önemli olan bazı gıda malzemeleri ise ya ateş pahası ya da o iklimde yetişmiyor. Buna bir de diyet yapmak isteyenlerin dil sorunun ekleyin. Bütün bu küçük fakat önemli ayrıntıları düşünerek diyetisyen ve NLP uygulayıcısı Serkan Tutar ile e-diyetisyen! Hayata geçirdik dedi.

Diyet çatısı altında faaliyet gösteren e-diyetisyen, gerçekte önemli bir ihtiyacı karşılıyor diyen Beslenme uzmanı, diyetisyen ve yaşam koçu Gizem Tutar “ Bu çalışmanın Ortaya çıkmasına zemin hazırlayanlar ise yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız.. Kendi beslenme kültürlerinden uzakta yaşamak zorunda kalan, kilo sorunları bir yana, sıradan sağlık problemleriyle ilgili olarak da dil engeliyle karşı karşıya bulunan bu vatandaşlarımız, gelişen ve yaygınlaşan internet teknolojisi sayesinde Tutarlı Diyet’e ulaşmış. Aradaki mesafe ne kadar uzak olursa olsun ortadan kaldıran internet sayesinde kilometrelerce ötedeki vatandaşlarımıza sağlık danışmanlığı yapmaya başlayan Tutarlı Diyet, bu hizmetini adım adım www.e-diyetisyen.com üzerinden vermeye başlamış. Sonuçta kültür farkından kaynaklanan sıkıntılar yüzünden aşırı yemek yiyen, kilo alan ve bunun sonucunda da şeker, kalp, yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklara yakalanan “gurbetçi” Türkler, kendilerini dinleyen ve anlayan uzmanlarla bu internet sitesi üzerinden buluşmaya başlamış. Bu adım, yaşadıkları yerde bir Türk diyetisyen bulamayan vatandaşlarımız için de son derece önemli bir adım olmuş’’ şeklinde konuştu.

Tutar “ Tutarlı Diyet, hayata geçirdiği e-diyetisyen projesiyle, artık yurt dışındaki Türkler’e danışmanlık yapıyor. Onların verdiği bilgiler doğrultusunda kişiye özel diyet programları hazırlıyor. Gelişen iletişim ve yaygınlaşan internet sayesinde sunulan bu “online diyet” hizmeti için www.e-diyetisyen.com adresini ziyaret etmek ve sorununuzu da info@e-diyetisyen.com adresine yazmak yeterli oluyor’’diye belirtti.

2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu. Beslenme üzerine bir iş yapmak üzere üniversite sınavına giren Tutar ilk tercihi olan Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü kazanarak okulu 4.’lükle bitirdi. Üniversitenin son senesinde Avrupa Birliği’nden burs kazanan Gizem Tutar, okulun bir dönemini Oxford Brookes’da okudu. Üniversiteden mezun olduktan sonra Alman Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Koordinatörü olarak iş hayatına başlayan Tutar, 2010 Ağustos ayında Tutarlı Diyet Merkezi’ni hizmete açtı. Alman Hastanesi’nde özellikle gebelikte beslenme, gebelik şekeri ve bulimia üzerinde çalışan Tutar, şu anda kendi merkezinde 120’den fazla danışana hizmet veriyor.

ZEDHABER

Bu haber toplam 1338 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.