2011 yılı mazot ve kimyevi gübre destekleme miktarları belirlendi

2011 yılı mazot ve kimyevi gübre destekleme miktarları belirlendi

Tarım İl Müdürü Recep Öztorun yaptığı yazılı basın açıklamasında “Tarımsal Üretimde girdi maliyetlerini düşürmek, üretimde verim ve kalite artışı sağlamak amacıyla, tarımsal üretimde kullanılan mazot ve kimyevi gübreye Bakanlığımızca, destekleme öd

 

Tarımsal üretimde kullanılan kimyevi gübre, mazot ve toprak analizi destekleme ödemesi 2011 yılında da ödenmeye devam edilecektir. Buna ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı yayımlanmıştır. Bakanlığımızca yayımlanacak Tebliğ çerçevesinde, 2011 yılı Çiftçi Kayıt Sistemine dahil olan çiftçilerimize alan bazlı olarak mazot, kimyevi gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi yapılacaktır.

 

Çiftçilerimizin, 2011 yılı Çiftçi Kayıt Sistemine dahil olmaları halinde, 2011 yılında dekar başına; 2,5 TL toprak analiz desteği, hububat, yem bitkileri, baklagiller, yumrulu bitkiler, sebze ve meyve alanları için dekar başına 3,75 TL mazot, 4,75 TL kimyevi gübre destekleme ödemesi, yağlı tohumlu bitkiler ve endüstri bitkileri için ise, dekar başına 6 TL kimyevi gübre ve 6 TL mazot destekleme ödemesi yapılacaktır. Belirtilen desteklemelere ilişkin çiftçi başvuruları, Bakanlığımızca yayımlanacak uygulama Tebliği çerçevesinde alınacaktır.

  

Çiftçilerimizce, 2010 yılı içerisinde kullanılan mazot ve kimyevi gübre destekleme ödemesi İl ve İlçelerimizdeki Ziraat Bankası Şube Müdürlüklerince 04 Mart 2011 tarihinden itibaren ödenmeye başlanmıştır.  İl genelinde, 2010 yılında Çiftçi Kayıt Sistemine dahil olup, ürün güncellememsini yapan 24.873 çiftçimize 20.130.442 TL kimyevi gübre, mazot ve toprak analizi destekleme ödemesi yapılmaktadır” dedi.

Bu haber toplam 1272 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.