Aksaray Tarım Fuarı yüz bine yakın ziyaretçiyi ağırladı!

Aksaray Tarım Fuarı yüz bine yakın ziyaretçiyi ağırladı!

Aksaray’da bu yıl uluslararası olarak 5’incisi düzenlenen Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 4’üncü gününde yüz bine yakın ziyaretçisini ağırladı.

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, yüz bine yakın ziyaretçinin fuarı gezdiğini belirterek, “5’incisini düzenlediğimiz uluslararası tarım fuarının 4’üncü günündeyiz. Uluslararası olması nedeniyle Aksaray tarım fuarının ne kadar geliştiğini, ne kadar büyüdüğünü bu sene daha iyi gördük. Şu ana kadar yüz bine yakın ziyaretçimiz var. Tabii üreticilerimiz ciddi şekilde önem veriyor. Sivil toplum örgütlerimizin stantları da var. Gelen ziyaretçilerimizden olumlu tepkiler alıyoruz. Yeni teknolojiyle, yeni teçhizatla çiftçimizi, üreticimizi, esnaflarımızı burada bir araya getirdik. Böylelikle hem firmalar kendi eksikliklerini, hem de üreticiler kendi eksikliklerini görsün... Üreticilerimiz daha verimli üretim yapmak, ülke ekonomisine katkıda bulunmak için teknolojiye ayak uyduruyorlar” dedi. Başkan Koçak, çiftçiler, üreticiler olarak Zeytin Dalı Harekatında Afrin’de olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanında olduklarını söyledi.

Aksaray Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk ise, tarım ve hayvancılık sektörü için bu tür fuarların çok önemli olduğunu belirterek, “Bu yıl fuarımızda hem firma, hem de ziyaretçi sayısı her geçen gün artıyor. Tabii bu da şehrimize ciddi anlamda katkı sağlıyor. Tarım ve hayvancılığın gelişmesi için fuarlar çok önemli. Bu işi yapmak, tarım ve hayvancılık noktasında verimliliğin ve üretimin artırılması için çok önemli. Çiftçilerimiz şunu iyi bilsinler ki, bu fuar sadece çiftçilerimiz için yapılıyor. Çiftçilerimizin modernleşmesi, işletmelerin büyütülmesi, teknolojinin işletmelere kazandırılması için yapılıyor. Alıcı burada, satıcı burada” şeklinde konuştu.

Çiftçi Ahmet Arıbaş ise, “Fuar sayesinde yeni teknoloji ürünleri görüyoruz. Bakıyoruz ve alıp kullanıyoruz. Aksaray’daki fuarımız açılmadan önce diğer illere fuarlara gidiyorduk. Şu anda gitme gereği kalmadı. Her şey burada ayağımızın altında” dedi.

Bu haber toplam 1344 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.