Aksaray’da Cumhuriyet Resepsiyonu

Aksaray’da Cumhuriyet Resepsiyonu

Aksaray'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 94. Yıldönümü nedeniyle resepsiyon düzenlendi.

Aksaray'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 94. Yıldönümü nedeniyle resepsiyon düzenlendi.

Aksaray Valisi Aykut Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez'in ev sahipliğinde bir otelde verilen Cumhuriyet Resepsiyonu'na Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı eşi Hasibe Yazgı, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın eşi Zelihan Akın, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başakanı Seyfullah Sarıgül eşi Semiha Sarıgül, İdare Mahkemesi Başkanı Osman Erkan, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Baro Başkanı Beytullah Coşkun, Emniyet Müdürü Ali Karabağ eşi Reyhan Karabağ, Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İlçe kaymakamları, İlçe ve belde belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları ile resmi kurum ve kuruluşların müdürleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Vali Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez'in davetlileri karşıladığı resepsiyonda Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı tarafından Cumhuriyet Bayramı Konseri verildi. Doç. Dr. Zeynep Yadigaroğlu'nun şefliğini yaptığı koro, Türkiye Destanı, Vatan, Bayrak Marşı, Güçlükleri Yeneceğiz, Yurt Türküsü, Sakarya Marşı, Gezsen Anadolu'yu, Dua, Çökertme ve Memleketim'den oluşan eserleri seslendirdi. Konser sonunda Vali Aykut Pekmez beraberinde Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başakanı Seyfullah Sarıgül, İdare Mahkemesi Başkanı Osman Erkan, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ve Baro Başkanı Beytullah Coşkun tarafından konser programını hazırlayan Yrd. Doç. Dr. Zeynep Yadigaroğlu, Arş. Gör. Hasan Mustan, Yrd. Doç. Gülbahar Urhan, Öğretim Görevlisi Pınar Şahin, Yrd. Doç. Dr. Nil Aksoy, Yrd. Doç. Dr. Ali Kerim Öner, Prof. Dr. Süleyman Tarman'a teşekkür belgesi verdi. Vali Aykut Pekmez eşi Yeşim Pekmez, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı eşi Hasibe Yazgı ile birlikte masaları tek tek dolaşarak davetliler, şehit aileleri ve gaziler ile yakından ilgilendi.

Cumhuriyetin ilanının 94. yıldönümü için hazırlanan pastanın kesilmesinin ardından bir konuşma yapan Vali Aykut Pekmez; Cumhuriyetin kuruluşunu büyük bir coşku içinde kutlandığını söyledi. Türk Milleti'nin tarihte büyük devletler kurarak bağımsızlığını hiçbir zaman kaybetmediğini ifade eden Vali Pekmez, "1. Dünya savaşından sonra ülkemizin bir kısmı işgal altında kalınca büyük önder Atatürk'ün etrafında toplanan genci, yaşlısı, kadını erkeği bütün bir ulus, dünyada eşi benzeri görülmemiş büyük bir kahramanlık göstermiştir. Bölgemizdeki diğer ülkelere baktığımızda millet olamamanın, devlet olamamanın sıkıntısını yaşayan ülkeleri gördüğümüzde Cumhuriyetimizin; devletimizin, ülkemizin önemini bir kez daha anlıyoruz. Türk milleti devletine, vatanına, bayrağına, ezanına her zaman sahip çıktığını bütün tarih boyunca gösterdiği gibi 15 Temmuz gecesinde de hain girişime karşı bu duruşunu büyük fedakarlıkla gösterdi. Uçaklara helikopterlere sadece göğsünü siper ederek; bugün burada Cumhuriyet Bayramımızı kutlamanın yolunu açtı" dedi.

Aksaray’da Cumhuriyet Resepsiyonu

Aksaray’da Cumhuriyet Resepsiyonu

Aksaray’da Cumhuriyet Resepsiyonu

Aksaray’da Cumhuriyet Resepsiyonu

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 3576 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.