Aksaray’da “Hayvancılığın Rotası” Sempozyumu

Aksaray’da “Hayvancılığın Rotası” Sempozyumu

Aksaray Tarım Platformu ve Ankara Aksaraylılar Derneği İş Birliği ile "Hayvancılığın Rotası" isimli sempozyum düzenlendi.

Aksaray Tarım Platformu ve Ankara Aksaraylılar Derneği İş Birliği ile "Hayvancılığın Rotası" isimli sempozyum düzenlendi.

Aksaray'da hayvancılığın sorunların, sıkıntılarını ve çözüm önerilerini masaya yatırmak kaliteli üretimi sağlamak amacı ile Aksaray Ticaret Borsası konferans salonunda, "Hayvancılığın Rotası" adlı sempozyum da bir araya gelindi.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, yapılan sempozyumun hayvancılık sektörüne katkı sağlayacağını ifade ederek, "Aksaray'ın yetiştirdiği, öz evlatları olan Prof. Dr. Sadi Aral, Prof. Dr. Kamuran İleri, Prof. Dr. Murat Altın hocalarımıza buraya kadar gelerek Aksaray sevdalısı olduklarını ve Aksaray'a ne yapabiliriz "in derdine düştükleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi Aksarayımız tarım ve hayvancılık şehridir. Bizim olmazsa olmazımız tarım ve hayvancılıktır. Yetiştirdiğimiz hayvancılığın daha verimli ve daha kaliteli yapmak için eksiklerimizi tamamlamalı, en önemlisi de sorun ve sıkıntılarımızı gidermeliyiz. Bu gün yapılan sempozyum da neleri yanlış yaptığımızı, verimi arttırmak için neler yapmamız gerektiğini öğrenmiş olduk. Buradan çıkan sonuçları da bir rapor haline getirerek, yetkili mercilere de ulaştıracağımızı bir kere daha hatırlatmak istiyorum. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor saygılar sunuyorum" dedi.

Sempozyuma Aksaray Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüdai İpek, Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı İç Denetim Daire Başkan Yardımcısı Erdal Özyön, Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, Aksaray Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve meclis üyeleri, yetişiciler, üreticiler ve sektör paydaşları katıldı.

Aksaray’da “Hayvancılığın rotası” sempozyumu

Aksaray’da “Hayvancılığın rotası” sempozyumu

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 3580 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.