Başkan Yazgı, Uluırmak Rekreasyon Alanı Ve Kent Parkı’nı inceledi

Başkan Yazgı, Uluırmak Rekreasyon Alanı Ve Kent Parkı’nı inceledi

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, kentte yeni cazibe merkezi haline getirecek olan Tacin Mahallesinde yapımı devam eden Uluırmak Rekreasyon Alanı...

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, kentte yeni cazibe merkezi haline getirecek olan Tacin Mahallesinde yapımı devam eden Uluırmak Rekreasyon Alanı ve Kent Parkı alanında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Proje ile ilgilenen mühendisler Başkan Yazgı'ya çalışmalar hakkında detaylı bilgi aktardı. Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, insanların hoşça vakit geçirebilecekleri, sosyal aktivitelere katılabilecekleri, birbirleriyle etkileşim haline geçebilecekleri yeni bir projeyi hayata geçireceklerini ifade etti. Başkan Yazgı, Tacin Mahallesinde Kültür Parkın hemen devamında yer alan Uluırmağın her iki tarafını kapsayan Uluırmak Rekreasyon Alanı ve Kent Parkı projesinin 425 bin metrekarelik geniş bir sahaya sahip olduğunu ve projenin 1. etap 78 dönüm, 2. etap 104 dönüm ve 3. etap 243 dönümden oluşun çok büyük bir proje olduğunu kaydetti.

Başkan Yazgı, ihale edilen birinci etap projede birçok detaya yer verildiğini belirterek, "Bu projemiz şehrimize vizyon kazandıracak önemli projelerden birisi olacak. Uluırmak boyunca ırmağın her iki yakasına dinlenme ve oturma alanları, piknik alanları, sosyal tesisler, yürüyüş bandı, koşu yolu / bisiklet yolu ile kesintisiz yaya erişimi sağlandığı projede, belirli aralıklarla köprü bağlantıları yapılarak ırmağın 2 yakası birleştirildi. Yine proje içerisinde tören, toplanma, kutlama, festival gibi çeşitli etkinliklerin yapılabileceği Selçuklu Meydanı (1.Etap) projenin en geniş alanlarından biri olarak tasarlandı. Diğer yandan Meydan üzerine satış birimleri, 2 adet Selçuklu süs havuzu, renk ve koku bahçeleri, ağaç altı oturma bankları, anıt/heykel alanı, 4 adet kuru havuz (yerden çıkan su oyunları), ağaç altı gabion banklara yer verildi. Bölgesel olarak geniş bahçe düzenlemesinin yer aldığı projede ayrıca çocuk oyun alanlarına yer verildi. Mesire ve dinlenme alanı içerisinde ziyaretçilerin hoşça vakit geçirebilmeleri ve fotoğraf çekebilmeleri için projeye ahşap teraslar, seyir balkonları konumlandırıldı. Uluırmak Rekreasyon Alanı ve Kent Park Projenin en önemli amacı, bölge insanının sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verirken, aynı zamanda yerli, yabancı turistlere de hitap edebilecek. Şehir insanı için yeni bir yaşam merkezi haline gelen rekreasyon alanında çevrenin doğal yapısına uygun peyzaj tasarımı ile insanlar rahatlıkla yürüyüş ve spor yapabilecek, aynı zamanda da dinlenebilecekleri bir alan oluşturuluyor. Projenin içerisinde ise ayrıca festival, konserler ve gösteriler yapılabilmesi için Kültür ve Gençlik Platformu, Yaşam platformu, Yıldız Platformu ve Tarih Platformu gibi saha alanlarına yer verildi" dedi.

Başkan Yazgı, Uluırmak Rekreasyon Alanı Ve Kent Parkı’nı inceledi

Başkan Yazgı, Uluırmak Rekreasyon Alanı Ve Kent Parkı’nı inceledi

Başkan Yazgı, Uluırmak Rekreasyon Alanı Ve Kent Parkı’nı inceledi

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 3162 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.