Bozcamahmut’ta Akrabalar Buluşuyor geniş katılımla gerçekleşti

Bozcamahmut’ta Akrabalar Buluşuyor geniş katılımla gerçekleşti

​Büyük Bozcamahmut'ta Bozdağlar ve birinci derece yakınları Dördüncü kez "Akrabalar Buluşuyor" etkinliği Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ‘inde katılımıyla gerçekleşti.

Her yıl Hıdırellez’i takip eden cumartesi günü yapılan Bozcamahmut’ta yapılan Akrabalar Buluşuyor etkinliği bu yıl Aile Bireylerinden olan Konya Karatay Belediye başkanı Mehmet Hançerli’ninde katılımı ile yapıldı.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli Etkinlik Alanında Yaptığı Konuşmada;

Biz bir sıla-i Rahim örneğini beraber yaşadık. Eski örf adetleri yaşatmak adına bu tür birlikteliklerin çok önemli, Kimiz Konya Karatay’dan, Kimimiz daha uzaklardan geldi. Bizler birbirimiz biliyoruz. Ama özellikle çocukların gençlerin birbirini görmesi tanıması kaynaşmaları çok daha önemli.  Bu işin sevabı çok büyük bu işle ilgilenen arkadaşlara ayrıca teşekkür ediyorum. Dedi.

Etkinliğin Organizatörlüğünü yapan haberfark.net ve Yüksel Bozdağ ve Ramazan Bozdağ Konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

Bu yıl 4.sünü gerçekleştirdiğimiz Eski adêt, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak, akrabalar arasındaki bağı kuvvetlendirmek amacıyla başlattığımız  "Akrabalar Buluşuyor"  etkinliğimizin bu yıl daha fazla bir katılımla gerçekleştirdik. Bu yılda etkinliğimiz Bizler açısından Manevi değeri Büyük Şehit Recep Bozdağ Parkında yaptık.

Bu yıl ki etkinliğimizde geçen yıla göre hem biraz daha ciddi hazırlandık hem  içerik olarak farklılık yaptık hem de özellikle Konya’dan ve Eskil ve yaylalarında ikamet eden akraba topluluğundan daha fazla bir katılım sağladık. 

 Etkinliğimiz planlandığı gün ve saatte gerçekleştirdik Programımız Bir süre selamlaşma ve sohbet faslı yaptıktan sonra Köy imamı Bilal Banaz hocamız okunan hatim-i Şerif’ler için hatim duası yapıldı. Akrabalarımıza geleneksel düğün pilavı ikram ettik. Bu alan da Selçuklu Düğün Malzemeleri Saadettin Kutlu ve ekibine teşekkür ediyoruz. Güzel bir organizasyon oldu. Dediler.

Yemek sonrası büyükler çay içtiler, sohbet edip hasret giderdiler çocuklar ise kendilerine Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli tarafından takdim edilen uçurtmalar ve çeşitli oyun etkinlikleri ile kendi aralarında bir arkadaşımızın organizesi ile oyunlar oynadı.

Oldukça memnuniyet verici ki beklediğimizden fazla katılım sağlandı. İnşallah gelecek yıl daha geniş katılım daha güzel bir organizasyon ile daha iyisini yapmayı hedefliyoruz. Etkinliğimize gelen tüm akrabalarımıza teşekkür ediyor, gelemeyenleri ise bir sonraki etkinliğimize mutlaka şimdiden davet ediyorum. Dedi.

1-027.jpg2-027.jpg3-031.jpgresim1-001.jpg

Bu haber toplam 4080 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum