Dünya standartlarında eğitim

Dünya standartlarında eğitim

KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyet başkanı Hüseyin Üzülmez, üniversitenin dünya standartlarında eğitim vereceğini söyledi

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hüseyin Üzülmez’in katılımıyla düzenlenen tören KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anfisi’nde gerçekleştirildi. Törende konuşan Üzülmez, KTO Karatay Üniversitesi’nin öğrencilerinin ayrıcalıklı bir eğitim aldıklarını belirterek, “KTO Karatay Üniversitesi’nin dünya standartlarında eğitim anlayışıyla öğrencilerimizin her ihtiyacı düşünülmüştür. İçinde bulunduğumuz yüzyılda, dünya üzerinde bilgiye sahip olabilme yarışı vardır. Bilgi çağında öğrencilerimizin de bilgiye en iyi, en hızlı şekilde ulaşabilmeleri gerekmektedir. KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri de ilk günden itibaren ayrıcalıklı bir eğitime başlamışlardır. Üniversitemizin her alanında kablosuz internet erişimi sayesinde öğrencilerimizi bilgisayar odalarına hapsetmeden her an bilgiye ulaşabilmelerini sağlıyoruz. Üniversitemizin çağdaş modern eğitim anlayışıyla tam donanımlı öğrenciler yetiştirme hedefindeyiz. Öğrencilerimizin dünyayla iletişim içersinde olmalarını dünyadaki bilgi kaynaklarına anında ulaşabilmelerini istiyoruz. Günümüzde eğitim anlayışı bu yönde ilerlemektedir. Üniversitemizde yetişen gençlerimiz bizlerin geleceğe yaptığı en büyük yatırımdır. Öğrencilerimiz gelecekte en iyi yerlere gelmeleri için bugünden hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Onların daha iyi bir eğitim almaları için her imkanı üniversitemiz bünyemizde sunuyoruz. Öğrencilerimizden beklentimiz bu imkanları en iyi şekilde değerlendirerek daha çok çalışmalarıdır. Bu konuda öğrencilerimize güveniyoruz ve her zaman onların yanlarında olacağımızı ifade ediyoruz” dedi.    
Konuşmasının ardından Başkan Üzülmez öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye etti. Hediye edilen bilgisayarların eğitimleri için önemli olduğunu ifade eden öğrenciler sağladıkları imkanlar için KTO Karatay Üniversitesi yöneticilerine teşekkür ettiler. Törende KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu ve KTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Haydaroğlu ile KTO Karatay Üniversitesi’ne bağlı fakültelerin dekanları da hazır bulundu.  

Bu haber toplam 1268 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.