Eğitimde hataya yer yok

Eğitimde hataya yer yok

İl milli eğitim müdürlerinin katıldığı istişare toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, eğitimde uygulanan hatalı çalışmaların telafisinin olmadığını söyledi.

 

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, mevzuatlarda yerine getirilmesi istenen çalışmaların bölgeler arası farklılıklara göre uyarlanabilmesini sağlamak için İç Anadolu ve çevre illerden il milli eğitim müdürlerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı düzenledi.
Dedeman Otel’de düzenlenen değerlendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Burdur Milli Eğitim Müdürü Recep Yiğit, Bilecik Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, Isparta Milli Eğitim Müdürü Tacittin Yılmaz, Karaman Milli Eğitim Müdürü Sebahaddin Altun, ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürleri katıldı. Her ilin kendine göre sosyal, ekonomik, kültürel farklılıklara sahip olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, bu anlamda illerin yapması gereken çalışmalar hakkında bilgi ve becerilirini diğer illerle paylaşmak için değerlendirme toplantısını düzenlediklerini söyledi. Bu sayede hem mevzuatta yapılaması istenen çalışmaların yerine getirildiğini hem de uygulamaların bölgelere göre yeniden uyarlandığını anlatan Şahin, “Toplantıların ilki Afyon’da ikincisi Denizli’de ve üçüncüsü Konya’da yapılıyor. İller arası değerlendirme toplantısı eğitim için büyük önem taşımaktadır. Çünkü bizim hedef kitlemiz çocuklarımızdır. Eğitimde yapacağımız en ufak bir hata hiçbir şekilde telafi edilemeyeceği gibi çocuklarımızın da geleceğini olumsuz etkiliyor. Bu kapsamda teknolojinin, bilginin geliştiği günümüzde eğitimi de gelişmelerden uzak tutamayız.  Toplantı sayesinde iller kendi çalışmalarla ilgili bilgilerini bizimle paylaşmakta ve o çalışmaların diğer illerde de nasıl uygulanabilirliği konusunda görüş alışverişinde bulunuyor. Böylece eğitimde gelişme durmaksızın devam ediyor” dedi. Düz liselerin Anadolu liselerine dönüştürülmesi çalışmalarının başladığını da aktaran Şahin, bu sayede daha az başarılı öğrencilerin meslek liselerine yönlendirilerek, sanayi-eğitim işbirliğinde kalifiye elaman yetiştirileceğini sözlerine ekledi. Toplantının sonunda Halil Şahin, konuklara katılım belgesi verdi. 

Bu haber toplam 1382 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.