Erdoğan’dan erken seçim açıklaması: “Yahu olmayacak erken seçim”

Erdoğan’dan erken seçim açıklaması: “Yahu olmayacak erken seçim”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefetin erken seçim çağrısına yönelik, "Hala erken seçim erken seçim. Yahu olmayacak erken seçim. Haziran 2023'te" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Tıpkı MYK, MKYK toplantıları gibi İl Başkanlarımız, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımız, Belediye ve İl Genel Meclis Başkanlarımızla birlikte yaptığımız bu Genişletilmiş İstişare Toplantıları partimizin adeta mutfak çalışmalarıdır.. Siyasetin istikameti, hükümet çalışmalarımızın ana fikirleri illerimizin meseleleri bu toplantılardaki görüşmelerde, değerlendirmelerde, fikir alışverişlerinde ortaya çıkıyor, şekilleniyor gelişiyor" diye konuştu.

Erdoğan, "Şöyle geriye dönüp bir muhasebe yaptığımızda bu tabloyu daha iyi görebiliriz. Partimizi 2001 yılı Ağustos ayında kurduktan yaklaşık 15 ay sonra 3 Kasım 2002 seçimlerinde ilk defa milletimizin huzuruna çıktık. Bu ilk seçimimizdeki kampanya sloganımız "Yakın Işıkları Türkiye aydınlansın, tek başına iş başına" olarak belirlemiştik. Hamdolsun milletimiz çağrımıza cevap verdi. Yüzde 34, 3 oyla bizi tek başımıza iktidara getirdi. Ülkenin yönetimini devraldıktan sonra bir yandan milletimizin demokrasi, hak ve özgürlükleri özlemine cevap vermenin diğer yandan kalkınma alt yapımızın eksiklerini tamamlamanın gayreti içine girdik" şeklinde konuştu.

AK Parti'nin kuruluşundan bugüne girdiği tüm seçimlerden birinci olarak çıktığını ifade eden Erdoğan, "Görüldüğü gibi kuruluşumuzdan bu yana girdiğimiz her seçimden istisnasız birinci çıktık. Yeni yönetim sisteminin bir parçası olan ittifaklarda da yüzde 50 altına hiç düşmedik. Şu anda ana muhalefet, muhalefet niye bu kadar yırtınıyor niye bu kadar çılgına dönüyor. Çünkü gelecekleri yerin neresi olduğunu çok iyi biliyorlar. Onun için AK Parti ve MHP sağladıkları bu başarının önüne geçemeyeceklerini çok iyi biliyorlar. AK Parti bu başarısıyla dünya demokrasilerinde bu kadar uzun süre , bu kadar yüksek oy seviyesini ve iktidarını koruyabilmiş istisnai örneklerin en başında geliyor" dedi.

"İnşallah 2023 Haziran seçimlerinde hem Cumhurbaşkanlığını yeniden kazanarak hem Cumhur İttifakı olarak mecliste çoğunluğu elde ederek bu rekoru çok daha ileriye taşıyacağız." diyen Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Esasen biz bundan 10 yıl önce 2023 hedeflerimizi ilan ettiğimizde mevcut takvime göre seçim yılı 2024'tü fakat ilginçtir hala erken seçim erken seçim. Yahu olmayacak erken seçim. Haziran 2023. Bunlar kiminle yürüdüklerinin farkında değiller, geçti o. Onlar tarih oldu. Öyle 15-20 ayda bir seçim yapmak bunlar ilkel kabilelerin işidir. Biz modern bir yapının , modern bir dünyanın şu anda uygulamalarını ortaya koyan bir partiyiz ve Cumhur İttifakıyız. Yaşanan gelişmeler seçimleri 2023'e yani tam da 2023 hedeflerimizle kesişen yıla denk getirdi. Türkiye ve bizim elbette her seçim önemlidir. Her seçim hayatidir ."

haberfark.net

Erdoğan’dan erken seçim açıklaması: “Yahu olmayacak erken seçim”

Erdoğan’dan erken seçim açıklaması: “Yahu olmayacak erken seçim”

Erdoğan’dan erken seçim açıklaması: “Yahu olmayacak erken seçim”

Erdoğan’dan erken seçim açıklaması: “Yahu olmayacak erken seçim”

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 306 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.