Eseri okuyanlar kendinden bir şey bulacak

Eseri okuyanlar kendinden bir şey bulacak

Yazar Hüzeyme Yeşim Koçak, Sarılmak isimli kitap dosyasıyla roman dalında birincilik ödülünü kazandı. Yazdığı eserleri beğeni toplayan Koçak, ödül aldığı için mutlu olduğunu aktardı.

Hüzeyme Yeşim Koçak, “Anlam verdiğim, çok ter döktüğüm bir dosya ile birincilik ödülüne layık görüldüm. Eserim AKÇAĞ Yayınevi tarafından yayımlanacak. 13 eserim bulunuyor. Bunların 2 tanesini roman, 5 tanesini öykü ve 6 tanesini ise deneme kitapları oluşturuyor. İlk romanım ‘Çoban Aşkın Çocuğuydu’ ile de Beyan Yayınları’ndan üçüncülük derecesi almıştım. İkinci romanımın da seçilip, öne çıkması beni çok sevindirdi.  Sanırım bundan böyle roman türü de, bana göz kırpmaya başladı. Eserimin birincilik ödülüne layık görülmesi sonra çevremden, tanınmış şair ve yazarlardan olumlu tepkiler aldım. Yarışmalarda ödüller teşvik sağlıyor, daha güzel ve kaliteli ürünler vermek için yazarları cesaretlendiriyor. Yarışmayı düzenleyen iki değerli kuruluşa teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
Birincilik ödülü kazandığı Sarılmak Eseri hakkında da bilgi veren Koçak, sözlerini şöyle tamamladı: “ Sarılmak, beş kişilik bir ailenin hayata tutunma çabasını, ikilemlerini, hülyalarını maziden kalan bir hasret tadıyla işlerken,  insanoğlunun ezeli ayakta kalma savaşının hikâyesini, sıcak ve incelikli bir dille anlatıyor. Aile, acıyla bir çile yumağıyla sarılır, bir hüzün sarmalının içine düşerken, aşkın-ın- da sarılışıyla çıkışı, umudu yakalayacak mıdır? Her kesimden okurun, zevkle yürekten sarılacağını ümit ettiğim eserim, bir yolculuk, direniş ve insanlaşma davasının romanı. Bu çerçevede romanımda, gerçek bir hayat hikâyesinden yola çıkarak, hayatta bulduğumuz asıl manayı, dünya saldırılarıyla bunalır, bocalar ve daralırken, attığımız adımların aşkın merkezi ve derinliklerine dair bir yürüyüş olabileceğini de hissettirmeye, göstermeye çalışıyorum.”
Yarışmanın ödül töreni 25 Mart-3 Nisan tarihleri arasında yapılacak 5. Ankara Kitap Fuarı’nda yapılacak.

Bu haber toplam 1706 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.