Fotograf ve sinema günleri başlıyor

Fotograf ve sinema günleri başlıyor

Selçuk Üniversitesi Fotoğrafçılık Topluluğu, kültür – sanat etkinlikleri kapsamında Konya’da ilk kez gerçekleştirilecek olan “Fotoğraf ve Sinema Günleri” etkinliklerine ev sahipliği yapacak.Elde Edilecek Gelir ile Köy Okuluna Kütü

Alaeddin Keykubat Kampusu Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde 4-5-6 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinliklere fotoğraf sanatçıları Reha Bilir, Erdal Kınacı, Timurtaş Onan, Gülcan Acar, Baykal Tülek, Osman Ermişler, Recep Özdemir ve Tara Arseven’in yanı sıra 8 üniversiteden de konuk öğrenciler katılacak.

 

KÖY OKULUNA KÜTÜPHANE

 

Üniversitelerarası fotoğraf paylaşımını artırmak amacıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında 3 gün boyunca kişisel fotoğraf sunumları gösterilecek, söyleşiler yapılacak.

Katılan sanatçılardan oluşacak jüri kurulu tarafından da en beğenilen sunum, Seyit Ali Ak Özel Ödülü’ne sahip olacak. Etkinliklerden elde edilecek gelirle de Konya’da ihtiyacı olan bir köy okuluna kütüphane yaptırılacak.

 

Etkinlik süresince Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün düzenlediği “Dünya İnançları, Çalışan ve Üreten İnsan” konulu fotoğraf sergisi, Selçuklu Fotoğraf Sanatı Derneği’nin karma fotoğrafları, Selçuk Üniversitesi Fotoğrafçılık Topluluğu’nun karma fotoğrafları ve son olarak da Türk-Dünya Sinema Filmleri Afişleri sergilenecek. Etkinlikler kapsamında fotoğraf tutkunlarının da katılabileceği “Kampüste Yaşam” konulu fotoğraf yarışması düzenlenecek.

 

FİLM GÖSTERİMLERİ VE YÖNETMENLERLE SÖYLEŞİ

 

Organizasyon kapsamında ‘Kız Kardeşim Mommo’ ve ‘İki Dil Bir Bavul’ adlı iki uzun metrajlı sinema filmi gösterimi olacak. Filmlerin ardından her iki filmin yönetmenleri Atalay Taşdiken ve Özgür Doğan da katılımcılarla söyleşi yapacak. Son bölümde ise kısa film gösterimleri gerçekleştirilecek. Etkinliğin son gününde ise fotoğraf sanatçıları ile öğrenciler bir araya gelerek uygulamalı bir fotoğraf eğitimi gerçekleştirilecek.

Bu haber toplam 6096 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.