Hükümetin İsrail Kararları Son Derece İsabetli

Hükümetin İsrail Kararları Son Derece İsabetli

AK Parti İl Başkanı M. Fatih Yıldırıcı yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında Türkiye-İsrail ilişkilerinin geldiği noktayı ve bu doğrultuda oluşan gündemi değerlendirdi.

Bilhassa muhalefetin tutumuna dair görüşlerini açıklayan İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, ülkenin milli menfaatleri ve onurlu duruşu gibi âli konularda bile muhalefetin muhalefetçilik oynadığını söyledi. Bu aceleci ve eleştirel davranışın her zaman olduğu gibi uzun vadede Türkiye’nin lehine gelişmeler yaşandığında muhalefetin tutumu ve davranışıda İlgi ile izlenecektir dedi

 “Muhalefetin artık memleket meselelerindeki genel tavırlarını anladık ama böyle bir mesele de bile aynı yöntemi kullanmalarına gerçekten şaşırdık” diyen Fatih Yıldırıcı, görüşü ne olursa olsun herkesin ülke menfaatleri söz konusu olduğunda birbirine destek verebilmesi gerektiğini kaydetti. AK Parti Hükümetinin ve Başbakan Erdoğan’ın İsrail’le alakalı aldıkları kararların son derece isabetli olduğunu ve halkı da memnun ettiğini belirten Fatih Yıldırıcı, “Muhalefetin tepkisini, çıkışını ve mana veremediğimiz eleştirilerini anlamak mümkün değil. Ortada, iktidarın yaptığı işlerden memnun olan ve bunu her seçimde gösteren büyük Türk Milleti var ama bununla beraber iktidarın yaptığı hiçbir işten memnun olmayan bir muhalefet de var. Bu manzaraya bakınca halkla bu kadar zıt düşünen bir muhalefetin neden hep muhalefette kaldığı, halktan neden destek göremediğini anlamak çokta zor olmasa gerek” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin dış politikalarda tarihi bir süreç yaşadığını ve AK Partinin akılcı politikaları sayesinde Türkiye’nin dünyanın en saygın ülkeleri arasına yükseldiğini anımsatan Fatih Yıldırıcı, bu gerçeği tüm dünyanın görüp kabul ettiğini, bir tek muhalefetin göremediğini söyledi. İsrail meselesini muhalefetin AK Parti meselesi haline getirdiğini, oysa bu durumun tüm ülkeyi ilgilendirdiğini dile getiren Fatih Yıldırıcı, “AK Parti İktidarı halkın beklentilerini yerine getiriyor. Dış politikada ve ülkeler arası ilişkilerde dik durmak ve kararlılık göstermek muhalefeti neden rahatsız ediyor? Muhalefetin sadece muhalefet olmasını anlamak mümkün değil. Böyle bir meselede el ve güç birliği yapılması gerekirken ortaya atılan iddialarla, çirkin sözlerle ne yapılmak istenmektedir? Ülkeyi sevmek, bu aziz milleti sevmek, millet ne derse tersini yapmakla mı olur?” diye sordu.

                 

Bu haber toplam 1016 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.