İz Kalmadan Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İz Kalmadan Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun estetiği yüzyıllardır hem bayan hem de erkek hastalara uygulanan bir estetik operasyondur.

Kişilerin doğuştan ya da diğer sebeplerden dolayı beğenmediği veya fonksiyonel olarak işlevini yapamayan burun bölgesine uygulanan bu estetik kapalı olarak izsiz bir şekilde günümüzde uygulanmaktadır. Eskiden beri uygulanan bu operasyon sonrası oluşacak iz hastalarımızı olumsuz yönde etkilerken gelişen estetik alanı artık kapalı olarak izsiz şekilde yapılmaktadır. Sizin bile fark edemeyeceğiniz bir şekilde operasyon tamamlanabilmektedir.

İki şekilde yapılan burun operasyonu biri açık biri kapalı olacak şekilde uygulanır.

Açık olan kişilerin burun deliklerinin altından bir kesik atılarak burun iç yapısının tamamını doktorun göz önüne serebilmekteyken kapalı burun estetiği ise burun deliklerinin iç yapısında uygulanmaktadır. Herhangi bir kesik ya da iz yapılmadan uygulanan bu operasyon hastalarımızın çoğunun tercih edebileceği bir sistemdir. Kişiler genel olarak bu sistemi tercih ederler. Eğitimlerinin ilk aşamasında cerrahların birçoğu açık burun estetiğini tercih ederken profesyonel uzmanlar kişilerin psikolojik durumlarını da göz önünde bulundurduklarından kapalı olanını tercih etmektedirler. Bu bakımdan uzman bir plastik cerrahla görüşmeler yapılmalıdır. Çünkü kapalı burun estetiği beceri ve tecrübe gerektirmektedir. Kalın bir cilt yapısına sahipseniz eğer hiçbir iz kalmayacağından emin olabilirsiniz. Hasta açısından bakıldığında kapalı burun ameliyatı ideal bir yöntemdir. Ancak her burun ameliyatı her cilde uygulanamayabilir. Bu yüzden cildinizin kalın veya uygun olup olmadığına karar verildikten sonra operasyon yapılmalıdır.

Günümüzde her iki tekniği de kullanan birçok cerrah bulunmaktadır.

Uygun tekniğe karar verilmesi için hastada büyük rol oynamaktadır. Sonuç olarak kişilerin yüz hatlarından büyük olan bir burnu kimse istemez. Bu yüzden size en uygun burun yapısını doktorunuz söyleyecektir. Kapalı burun yani izsiz ameliyat sizlerin uygun olabileceğiniz bir durum karşısında yapılabilmektedir. Buda sizin cerrahınızın teknik tecrübelerine kalmıştır. Kötü bir burun sizi çirkin gösterirken güzel bir estetikli burun sizi dünya güzeli yapabilir. Doktorunuzun size önerdiği tavsiyelere mutlaka uymalısınız. Kesin emin bir karar verdikten sonra bu operasyona girmelisiniz. Güzellik için bıçak altına yatmamalısınız. Kişilerin en büyük hatası olan güzellik için kedilerini yıpratmalarına gerek olmamalıdır. Operasyona girilmeden uygun bir cerrah bulunup size en uygun burun şekli bulunup uygulanmalıdır.

Detaylı bilgi için Tayfun Türkaslan’ın sitesini ziyaret edin.

Bu haber toplam 1067 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.