Konya Milletvekili Samancı, 'Ülkemizi kaosa sürüklemek istiyorlar'

Konya Milletvekili Samancı, 'Ülkemizi kaosa sürüklemek istiyorlar'

AK Parti Konya Milletvekili, Adalet Komisyonu Sözcüsü ve AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Gülay Samancı ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenlerin asla emellerine ulaşamayacaklarını söyledi.

 2022 yılı Bütçe Kanun Tasarısı görüşmelerinde Cumhurbaşkanlığı Bütçesi üzerinde AK Parti Grubu adına söz alan Gülay Samancı, Mevlana’nın 748. Vuslat yıldönümünde Hz. Pir’i rahmet ve şükranla yad ederek başladığı konuşmasında Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda şunları söyledi: "2007 yılında Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce Türkiye Büyük Millet Meclisinde toplantı yeter sayısı ile ilgili yaşananları biliyoruz. O dönem verilen Anayasa Mahkemesi kararlarını tüm ülkemiz gördü, duydu. Bakınız, Anayasanın 96'ncı maddesi açık bir hüküm olmasına rağmen alının karar vicdanları yaralamış ve cumhurbaşkanı seçimi ile ilgili daha önceki süreçlerde oturmuş bir uygulama olmasına rağmen, o dönemde ülkemiz maalesef krize sürüklenmiştir." dedi.

Türkiye'nin siyasi tarihini incelediğimizde parlamenter sistemden kaynaklı siyasi krizlerin çokça yaşandığını ve siyasi çalkantılar nedeniyle istikrarsızlığın hepimize kaybettirdiğini, ülkemizi gerek siyasi gerek ekonomik olarak gerilettiğini hep birlikte gördük. diyen Samancı, " Ülkemiz üzerinde oynanan onca oyun, terör ve antidemokratik eylemler, hatta 15 Temmuz darbe girişimine rağmen, Üretimde kalkınma hedeflerimiz ve sosyal alanda gerçekleştirilen başarılar, fikir ve düşünce özgürlüğünün yaşama geçirilmesi, demokratikleşme alanında verilen mücadele ile ulaşımda, sanayileşmede, sağlık alanında modern teknolojinin ülkemize kazanımı için elde edilen gelişmeler, aynı zamanda şehirlerimizin imar ve mamur edilmesi gibi pek çok alanda yapılan hizmetler, Cumhurbaşkanımızın riyasetinde hızla sürmektedir. Her zaman olduğu gibi Milletimizle birlik ve beraberlik içinde ülkemizi daha güçlü bir şekilde ileriye götürmenin gayreti içinde olacağız" diye konuştu.

Artık her türlü iç ve dış tehdide karşı dışa bağımlı olmayan, kendi silahını, mühimmatını kendi üreten hatta bunları dünya pazarına sunan bir Türkiye'nin varlığına vurgu yapan Samancı, "İHA, SİHA, İDA gibi milli savunma gücümüz var. Yerli otomobilimiz için gün sayıyoruz. Karadeniz’de ülkemize uzun yıllar yetecek ve ülkemize milyarlarca dolar kazanç sağlayacak doğalgaz rezervlerimiz mevcut. Akdeniz’de ülkemize oynanmak istenen oyunları bertaraf ettik. Kalkınma hamlelerimizi yaparken demokratikleşme sistemini başarıyla yürütürken biz sırtımızı milletimize dayadık ve gücümüzü milletten aldık. 20 yıldır terörle mücadelede şu anda gelinen noktada terörün beli kırılmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, Devletimizin üniter yapısını hedef alan ekonomik terör de dahil tüm terör hareketlerine karşı tek bir cevabımız vardır. Asla başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz. Bayrağımızı indiremeyeceksiniz. Vatanımızı parçalayamayacaksınız. Devletimizi yıkamayacaksınız. Ezanlarımızı susturamayacaksınız. Bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz." dedi. haberfark.net

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 800 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.