Konya Şekerde buruk bayramlaşma

Konya Şekerde buruk bayramlaşma

Kardeşlik, bütünlük, birlik, dayanışma, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının en üst seviyede tezahür ettiği dini ve milli bayramları kutlamayı bir gelenek haline getiren Konya Şeker,...

Kardeşlik, bütünlük, birlik, dayanışma, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının en üst seviyede tezahür ettiği dini ve milli bayramları kutlamayı bir gelenek haline getiren Konya Şeker, Kurban Bayramı’nda da tüm yöneticileri ve çalışanları ile bir araya gelerek bayramlaştı.
PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’un da katılımıyla oldukça kalabalık bir ortamda gerçekleştirilen bayramlaşmaya, bayram sevincinin yanı sıra son dönemde yaşanan acıların burukluğu da yansıdı. PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk da konuşmasında bu bayramın buruk geçtiğini belirterek, Van’da yaşadığımız deprem felaketinin milletimizi derinden sarstığını söyledi ve, “Çok büyük üzüntü duyduk ama bir kez daha gördük ki, üzülmek, ağıt yakmak yetmiyor. Çare aramak, çözüm bulmak gerekiyor” dedi.
Van’da evleri depremin yıkmadığını vurgulayan PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, konuşmasında şunları söyledi: “Van’da evleri deprem yıkmadı. Bozuk, düzensiz yapılaşma, teknolojik eksiklikler, malzemesinden çalınan evler hayatları söndürdü. Deprem bizim ülkemizin gerçeği. Bu gerçekle yaşamak zorunda olmamıza rağmen bir kez daha şahit olduğumuz bu hususlar üzüntümüzü daha da arttırdı. Ancak, yaşadığımız bu acı içinde bile gelecekten umutlu olmamızı sağlayacak işaretler de gördük. Bu millet doğusuyla, batısıyla, güneyiyle, kuzeyiyle bir ve bütün olduğunu gösterdi. Deprem bölgesinde yaşanan acının hepimizin acısı olduğunu ispatladı. Biz bir günde, bir ayda, bir yılda millet olmadık, biz aynı kaderi yaşıyoruz, aynı kaderi yaşayacağız dedi. Milletimizin her ferdi ve her evladı binlerce yıllık kardeşlik hukukuna sahip çıktığını tüm dünyaya ilan etti. Herkes omuz omuza verdi ve depremin ülkemize ve insanımıza verdiği zararın yaralarını sardı. Bunu yaparken de bu ülkenin gelişmesine, büyümesine engel olanlara, bu ülkenin birlik ve bütünlüğüne kastedenlere de en net cevabı verdi. Deprem öncesinde şehitlerimiz vardı. Depremin verdiği acı onların acısını küllendirmedi, unutturmadı. Onlar bu vatanın gerçek kahramanlarıdır. İnsan her şeyini verebilir, her şeyden fedakarlıkta bulunabilir, ancak vatan için candan vazgeçmek, can feda etmek kelimelerle tarif edilemez. Bu nedenle vatanı uğruna canını veren tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anmak istiyorum. Onlara borçlu olduğumuzu ve onların gösterdiği kahramanlık ile fedakarlığı asla unutmayacağımızı buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum.Bugün söylenecek çok söz var. Ancak bugün burada bayramlaşmak için bir araya gelen tüm çalışanlarımızın, zamanının kıymetli olduğunu biliyorum. Bu milletin, bu ülkenin terakkisi ve gelişmesi için sohbet kadar, işe de, çalışmaya da ihtiyaç olduğunu biliyorum. Yaşanan acıların yaralarını kimseye ihtiyaç duymadan süratle sarmak için çok üretmemiz, çok çalışmamız gerekiyor. O nedenle bizim en büyük bayramlaşmamızın, en ihtişamlı törenimizin, işimizle hem hal olduğumuz anlarda, üreterek geçirdiğimiz zamanda olduğunu hatırlatarak, herkesin bayramını tekrar tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”

Bu haber toplam 1320 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.