KOSta sigortalılık oranı yüksek

KOSta sigortalılık oranı yüksek

Konya Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işletmeler ve Konyada metal sektöründe çalışan işyerlerini teftiş etmek üzere bir süre önce Konyaya gelen müfettişlerin teftişleri devam ediyor

Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren işletmeler ve Konya’da metal sektöründe çalışan işyerlerini teftiş etmek üzere bir süre önce Konya’ya gelen Çalışma Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı müfettişleri çalışmalarına devam ediyor. KOS’ta yapılan teftiş çalışmalarıyla ilgili sanayiciler ve müfettişlerin karşılıklı görüş alışverişinde bulunduğu bilgilendirme toplantısının ilki KOS Bölge Müdürlüğü’nde düzenlendi. KOS’ta faaliyet gösteren sanayicilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan Baş İş Müfettişi Ali Aydın, yapılan çalışmalar neticesinde KOS’ta sigortalı çalışan oranının çok yüksek olduğunu tespit ettiklerini söyledi. İşletmelerde tespit edilen eksiklerin ise işletme sahiplerine ve mali müşavirlerine bildirildiğini belirten Aydın, Ekim ayında bu eksiklerin giderilip giderilmediği ile ilgili yeniden denetleme yapılacağını kaydetti. Aydın, Konya’da metal iş kolunda faaliyet gösteren işletmelere yönelik teftişlerin ise Kasım ayında başlayacağını sözlerine ekledi.  
Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısının açılışında söz alan Konya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, bölgede sigortalı çalışan sayısının yüksek olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Türkiye’nin Türk özel sektörünün desteğiyle bugün dünyanın 16’ncı büyük ekonomisi haline geldiğini anlatan Büyükhelvacıgil, yakalanan başarının sürdürülebilir olması için işçisiyle, işvereniyle, bürokrasisiyle herkesin ortak bir akılda buluşarak çalışmaya devam etmesi gerektiğini belirtti.
Toplantının sonunda müfettişler, sanayicilerin sorularını yanıtladı. Toplantıya SGK İl Müdürü Özge Songül, İŞKUR İl Müdürü Tahsin Güven, TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet İçyer, KTO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Büyükeğen, Muhasebeciler Odası Başkanı İsmail Turan ile sanayici ve iş adamları katıldı.

Bu haber toplam 1050 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.