Meram Masalları Projesi sona erdi

Meram Masalları Projesi sona erdi

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi Şehrin Tasarım Atölyesi, kurulduğu günden itibaren , "Şehre Dair Her Şey" anlayışı kapsamında, "Meram'ın Çınarları-Meram...

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi Şehrin Tasarım Atölyesi, kurulduğu günden itibaren , "Şehre Dair Her Şey" anlayışı kapsamında, "Meram'ın Çınarları-Meram Masalları" projesi 8 haftalık atölye çalışması ile eğitim sürecini bitirdi.

Çocuk gelişimi bölümünde okuyan üniversite öğrencilerinin önderliğinde Meram'da farklı kreşlerde eğitim gören çocuklara atölye çalışmaları ile etkinlikler gerçekleştirildi. Meram Masalları Projesi, 8 haftalık atölye çalışması ile "Bilimin eğlenceli hali, zeka oyunları, orff, sanat, gastronomi, okuma, maket, moda tasarımı ve peyzaj atölyesi" gibi konularda çocuklara eğitimler verildi. Meram Masalları Projesi ile atölyelerde okul öncesi dönem çocuklarının özel beceri ve yeteneklerini fark edebilmelerini, özgüvenlerini geliştirebilmelerini, bilişsel, dil, motor ve sosyal açıdan gelişmelerini sağlarken, eğitim ve öğretimde aktif rol almalarını, grup çalışmalarıyla yeni fikirler üretebilmelerini, çevresindeki olayları yorumlayabilmeleri hedeflendi. Meram'ın Çınarları-Meram Masalları ile farklı kreşteki çocuklara özel ve verimli atölye çalışmaları yaparken projede yer alan Çocuk Gelişimi Bölümünde eğitim gören öğrencilerin de mesleki gelişimine katkı sağlandı.

Meram Belediye Şehrin Tasarım Atölyesi'nin, "Şehre dair her şey anlayışı" ile Konya'ya bilim, sanat, kültür, edebiyat gibi alanlarda hizmet etmeye devam edeceği belirtildi.

Meram Masalları Projesi sona erdi

Meram Masalları Projesi sona erdi

Meram Masalları Projesi sona erdi

Meram Masalları Projesi sona erdi

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 1442 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.