Nero Tarım yeni yerinde hizmette

Nero Tarım yeni yerinde hizmette

Çiftçiye, ekimden hasada kadar her aşamada hizmet veren Nero Tarım Enerji, Ticaret Borsası arkasında açtığı yeni yerinde hizmetini sürdürecek.

Firma sahipleri Bülent Çetiner ve Hasan Çetiner olan ve Konya'da faaliyet gösteren Nero Tarım Enerji Danışmanlık Ltd. Şti, yeni yerinde sulama sistemleri, tohum, gübre, bitki besleme ürünleri gibi ihtiyaçlarını karşıladığı çiftçileri, deneyimli mühendislerinin sunduğu danışmanlık hizmetleriyle ekimden hasada kadar yönlendiriyor. Farklı misyon ve vizyonu ile tarım sektöründe adını hızlı bir şekilde duyuran Nero Tarım, doğru işlere imza attığı için, çiftçilerin güvenini ve memnuniyetini kazandı.
Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da, bilime, bilgiye ve tecrübeye dayalı ilkelerinden ödün vermeden, öncelikle “kar amaçlı değil, doğru işler yaparak kazanç elde etme” politikası ile hızla ilerlemeye devam edeceklerini belirten firma sahipleri Bülent Çetiner ve Hasan Çetiner şunları söyledi: “Nero, tarım sektöründe yetişmiş, eğitimli ve konusunda uzman olan, Konya ve çevresinin toprak yapısını,  suyunu, bitki örtüsünü, üretim yelpazesini ve iklim özelliklerini çok iyi bilen ziraat mühendisi kadrosuyla, ekim, dikim, gübreleme, besleme, sulama ve hasadın her aşamasında çiftçi ve üreticileri ile tecrübelerini paylaşarak üretimleri doğru olarak yönlendirip, kısa süre içerisinde, sevindirici sonuçlar alan ve marka değeri sürekli artan bir firma olma yolunda istikrar ile yürümektedir.”
Her iş kolunda olduğu gibi kendi iş kollarında da eğitim, bilgi ve deneyiminin çok önemli olduğunu söyleyen Çetiner kardeşler, artık, kulaktan dolma, eksik ya da yanlış bilgilerle değil; bilimsel, istatistiki ve gözleme dayalı verilerle çalışmanın vazgeçilmez bir zorunluluk olduğunu belirtti.
Kaliteden asla taviz vermeyen, maddi getirisi ne olursa olsun, kalitesine güvenmedikleri ve müşteri memnuniyetsizliği yaratabilecek hiçbir ürünü alıp satmadıklarının ve hiçbir projenin içinde olmadıklarının altını çizen Nero yetkilileri, “Sulama sistemlerinde; Jain, Netafim, Eurodrip, AG Plastik, Göktepe, Akplas, ve Aytok Filtre firmaları ile bayilik sözleşmeleri olup ve bu yeterlilikle de Ziraat Bankası ve Tarım kredi kooperatiflerinin tarla içi basınçlı sulama sistemleri için verdikleri yüzde 0 faizli kredilerden yararlanabilen çiftçilerimize de hizmet verebilmek için, bu iki kurumla da sözleşmeleri olan, bu sayede sulama boruları, ekipman satışı ve anahtar teslimi sulama projeleri yapabilmektedir” diye konuştu.
Son olarak, Nero’nun Enerji konusunda çalışmalarının da olduğunu vurgulayan Çetiner kardeşler şöyle devam etti: “Küresel ısınmanın etkisini daha da hissettirmeye başladığı günümüzde alternatif enerji kaynakları ön plana çıkmaya başlamıştır. Temiz enerji kaynaklarının kullanımı başta ülkemiz olmak üzere tüm dünya için çok önemli bir gerekliliktir. Güneş Enerjisi, rüzgâr enerjisi, biyokütle enerjisi vb. gibi yenilenebilir enerjilerin kullanılması, sera gazları salınımını azaltarak dünyamızı korumaya en büyük yardımı sağlayacaktır. Nero olarak, daha temiz bir dünya için alternatif enerji kaynaklarının değerini  bilmekte ve özellikle, güneş enerjisinden ısı ve elektrik elde edilmesi konusunda, söz sahibi ve “Tarımsal Sulama, Sokak – Cadde – Otoyol Aydınlatma, Evler-Kamu kurumları, Trafik Sinyalizasyon, Güneş Panelleri ve Uygulamaları” konularında deneyimli, yurt içi ve yurt dışı firmalarıyla sıkı temaslar içerisinde olup, bu konudaki çalışmalarını da sürdürmektedir.”

Bu haber toplam 1898 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.