‘Prangalardan kurtulalım’

‘Prangalardan kurtulalım’

Pankobirlik Genel Başkanı, AB Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, tarihi tekerrür ettiren prangalardan ülkemizin kurtulması gerektiğini belirtti

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, yeni yıl nedeniyle yaptığı açıklamada, “Şimdi dünün muhasebesini yaparak yarını düşünme zamanıdır. Milenyuma girerken 21’inci asrı Türk asrı yapma hedefini koymuştuk önümüze, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında ilk on ekonomi içinde yer alacağımız sözünü vermiştik milletimize. Bu sözlerin ve hedeflerin millet nezdinde oluşturduğu heyecan da beklenti de büyüktür” dedi. Konuk şöyle devam etti: “2011’e adım atarak hedef tarihe uzanan süreçte bir yılı daha geride bırakıyoruz. Yaptıklarımızla, yapamadıklarımızla bir yıl daha geride kalıyor. Mehmet Akif “Tarihi tekerrür diye tarif ediyorlar, hiç ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi?” diye soruyor. Bizim millet olarak hedeflerimiz var. Ülkemizin hedefleri var. O nedenle tarihi tekerrür ettirerek kaybedecek zamanımız yok. Dünü geride bırakacağız, ancak dünden dersimizi çıkararak yaşanan ve yaşanacak zamana yeni sözlerle, yeniliklerle gireceğiz.”
KAYBEDİLECEK ZAMANA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK
Recep Konuk, şunları söyledi: “Niza ve kavgayı dünde bırakınca, yeni binyılın başında konulan hedeflere daha hızlı yüründüğü bizim tecrübemizle sabittir. Biz yeni binyılın başında konulan hedeflere samimiyetle inandık. O hedeflerin hayata geçmesinin anlamını kavradık ve üzerimize düşenleri yapma konusunda kararlılığımızı ortaya koyduk. Pancar üreticileri ve onların örgütlü yapısı bu karalılıkla her yeni yılı, yeni yatırım ve yeni sözlerle karşıladı. Yeninin farkı, yeni yaklaşımın farkı istihdam ve üretim artışıyla, yatırımlarda süreklilikle, teknoloji geliştirmeyle, refahın köylerdeki hanelere ulaşmasıyla kendini somut olarak hissettirdi. Bu tecrübe ile sabit yeni başlangıç geleneği gelecek umutlarını da arttırdı.
O tecrübeden güç alarak diyoruz ki; daha çok üretmek, daha çok iş ve aş sağlamak, huzur ve güven ikliminin tüm ülkede yeşermesini temin ederek, kısır çekişmeleri geride bırakıp tüm enerjimizi kalkınma ve refahı arttırma mücadelesinde kullanmak konusunda yeni yüzyılın ilk diliminde üzerine düşeni layıkıyla yapmış Konya Şeker ve Pankobirlik olarak biz tarihi tekerrür ettiren prangalardan 2011’de ülkemiz kurtulsun istiyoruz. Çünkü o prangalardan kurtulmadan bu yüzyılı Türk asrı yapma, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında ilk on ekonomi içinde yer alma hedeflerimizin gerçekleştirilemeyeceğini biliyoruz. Bir asrın ilk on yılını geride bırakıyoruz, yeni on yıllara ilerliyoruz. Milletimizin ve ülkemizin önünde doğru konulmuş ve tartışılmayacak, etrafında kenetlenilecek hedef ve iddialar var. O hedef ve iddiaları gerçekleştirmek için kaybedilecek yıllara tahammülümüz yok.”

Bu haber toplam 1146 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.