Tezcan, Bayraktar'ın istifasını istedi

Tezcan, Bayraktar'ın istifasını istedi

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın istifasını istedi. Tezcan'ın istifa istemesinin gerekçesi Bayraktar'ın o sözleri

CHP'li Tezcan, Bakan Bayraktar'a 'istifa etmeyi düşünüyor musun' diye sordu

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a 'büyük depremin olduğu yerde bir daha deprem olmayacağını' şeklindeki açıklamasını hangi gerekçeyle yaptığını, istifa edip etmemeyi düşünüp düşünmediğini sordu.

TBMM Başkanlığı'na Bakan Bayraktar'ın sözlü cevaplaması istemiyle soru önergesi veren Bülent Tezcan, Bakan Bayraktar'ın açıklamasına güvenen vatandaşların evlerine girerek, yaşamaya başladığını belirtti. 

Tezcan, Bakan Bayraktar'ın cevaplaması istemiyle şu soruları yöneltti:

"Bu açıklama hangi gerekçeyle yapılmıştır? Yıkılan binalarda ön hasar tespiti yapılmış mıydı? Şayet yapıldıysa yurttaşların can güvenliği sağlanmadan binalara tekrar girmesi neden teşvik edildi veya girmesine neden imkan verildi? Girilmesi öngörülen az hasarlı bina neye göre belirleniyor?

Yapılan açıklamaya güvenerek binalara giren vatandaşlarımızın bir kısmının son depremde ölmüş, yaralanmış veya enkaz altında kalmış olmasından vicdani bir rahatsızlık ve sorumluluk duymuyor musunuz? Bütün çağdaş demokrasilerde böyle bir durumda sorumluluğu olan bakanlar istifa ederler.

Sorumluluğunuzun gereğini yerine getirip istifa etmeyi düşünmüyor musunuz?"

Bu haber toplam 947 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.