Toplulaştıma yollarında önemli mesafe kaydedilecek! Eskil'den Akhan'a yol  yapılıyor

Toplulaştıma yollarında önemli mesafe kaydedilecek! Eskil'den Akhan'a yol yapılıyor

Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen, yaptığı açıklamada toplulaştırma yollarının önemli bir kısmının bu yıl tamamlanacağını, Karatepe ve Akhan'a yol yapacaklarını ve Tuzgölü Çadır Obasını tamamlayacaklarını belirtti. Açıklama şu şekilde:

"Kıymetli hemşehrilerim, sizlere önem arz eden birkaç konu hakkında açıklama ve bilgilendirme yapacağım.

1. Hepinizin bildiği gibi 2015 yılında toplulaştırma başladı. 2018 yılında ise arazi toplulaştırma işlemleri tamamlandı. Sadece toplulaştırma sonucu oluşan yollar kaldı. Geçen yıl ödenek yetersizliğinden dolayı az bir kısmı yapıldı. Bu yıl ise 8.5 milyon ödenek ayrıldı, bu da bu yolların bir kısmına yetiyor. Ödenek tahsisi çalışmalarımız da devam ediyor. Sizlerden ricamız bu yollara o kadar para harcanıyor, yollarımızı tahrip etmeyelim, şaranpolleri sürmeyelim, hep birlikte koruyalım.

2. Karatepe ve Akhan'a yol yapıyoruz. Bu yoldan sürü sahipleri de yararlanacak. Koyuncularımızın su problemini çözmek için iki adet biri 40 diğeri 30 tonluk su tankı koyduk. Bunları koruyacak olan siz sürü sahipleridir. Bizler emek harcadık ve sizlerin sorununa çözüm bulduk, korumak, kollamak ve suyu israf etmemek sizin elinizde.

3. Tuz Gölüne gelecek olan misafirlerimizi ağırlamak için Eskil Tuz Gölü Çadır Obası projemizde inşaat çalışmaları da hızlı bir şekilde devam ediyor. Söz konusu Çadır Oba alanımızda bekçisi mevcut. 7/24 saat kamera sistemi var. Lütfen koruyalım, sahip çıkalım."

 

Bu haber toplam 1104 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.