Üniversiteliler, köye kütüphane kurdu
Yapılan çalışmayla ilgili bilgi veren Topluluk Başkanı Gündüz Dener, köylerde okuyan öğrencilerin kitap ve derslerine yardımcı olacak ek kaynak eksikleri olduğunu belirterek, bu eksikliği bir nebze olsun giderebilmek için böyle bir çalışma başlattıklarını ifade etti. Uzun bir süre kitapları biriktirmek için çalıştıklarını ifade eden Gündüz Dener, “Köyde okuyan öğrenci kardeşlerimize yönelik kitap yardımı çalışmamızı uzun bir süre önce başlattık. Çalışmanın maddi kaynağını ise Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılan konferans ve benzeri etkinliklerden elde ettik. Amacımız elimizden geldiği kadarıyla köylerde okuyan öğrencilerin kitap eksiklerini kapatmaktır. Bu çalışmada bazı yayın evleri de bize yardımcı oldu. Kitap yardımları ile bizleri desteklediler. Nihayetinde daha önce belirlediğimiz Hüyük İlçesi Çukurkent Köyü Çukurkent İlköğretim Okulu’na bir kütüphane kazandırmayı başardık. Bundan sonra da kütüphane eksiği olan diğer köy okullarına benzeri yardım çalışmaları düzenlemeyi ve köyde okuyan öğrenci kardeşlerimize destek olmayı hedefliyoruz” dedi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.