vandalizme izin vermeyeceğiz

vandalizme izin vermeyeceğiz

Başbakan Davutoğlu, "Güvenlik birimlerine talimat verildi, kamu düzeni ne olursa olsun sağlanacaktır." dedi

Başbakanlık'taki Güvenlik Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Davutoğlu, "Bütün vatandaşlarımı sükunete davet ediyorum. Güvenlik birimlerine talimat verildi, kamu düzeni ne olursa olsun sağlanacaktır. 24 saat çalışacak bir koordinasyon kurulu kuruldu, eylemlere katılanlar tek tek tespit edilecek." ifadelerini kullandı.

İşte o açıklamalardan satırbaşları:

Son derece antidemokratik ve halkın canına malına kastederek çağrı yapması demokrasiye aykırıdır. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Yurtdışındra çok acğı olaylar yaşanıyor obabilir. Bu acılı olaylar dolayısıyla hiç kimse bunları Türkiye içine yansıtamaz. Kobini'de yaşanan olaylardan sonra bu kardeşlerimize sahip çıktık. Bu kardeşlerimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin gücüne sığındılar. Arapların, Türklearin Kürtlerin katledilmesine göz yumanlar bilsinller ki Türkiye'nin adayet ortamına sığındılar. Ağar Türkiye'de bir kargaşa ortamı yaratılma istenriyorsa onlar da bilmelilerdir ki Türkiye'ye onlar da sığınacaklar.

''TÜRKİYE'Yİ İTHAM ETMEK DOĞRU DEĞİL''

Türkmenller katledilirken susanların şimdi cağrı yapması oldukça düşündürücüdür. Sanki Kobani olayları yeni başlamış ve Türkiye sessiz kalmış gibi Türkiye'yi itham etmek doğru değildir. Şimdi şunu sormak gerekir: Kobani'deki Türkleri savunmak için Türkiye'deki Kürtlere zulüm etmek hangi mantığa sığar. Türkiye Cumnuriyeti'nin vatandaşları arasında bir fark yoktur.

''AYNI ÖLÇÜDE KARŞI ÇIKACAĞIZ''

Sizler bizim için tarihin emanetisiniz. Bu vandallara aynı ölçüde karşı çıkacağız ve tedbirlerimizi alacağız. CHP Genel Başkan yardımcısı tweet yolluyor Gezi'yle bir tutup halkı sokağa çağırıyor. Milletimiz binları cok iyi görüyor. Kamu düzeni tesis etmek konusunda hiçbir tereddüt göstermeyeceğiz. Nasıl bir vandalızmin tırmandırılmaya çalışıldığını hepiniz görüyorsunuz. Bütün vatandaşları sükunetle olayları takip etmeye çağırıyorum. Sakın ola bir tahrike kapılmayın. Hiç kimse çözüm sürecinin arkasına saklanarak bunu kullanarak kamu düzenini bozmaya çalışırlarsa bilsinler ki bunlara gerekli olanı yaparız. Çözüm sürecini vandalizme kurban etmeyeceğiz.

haberfark.net

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 833 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.