2011 yılında hedefi tüm aile hekimlerine ulaşmak

2011 yılında hedefi tüm aile hekimlerine ulaşmak

Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi İşbirliği’nce, Konya da Aile Hekimi olarak görev yapan doktorlara yönelik “Ultrasonda Gebelik Takibi ve EKG Değerlendirme ” kursu yoğun bir katılımla d

 Bugüne kadarki kurslarla 4 grup tamamlandı.

4.gruba katılan ve 4 haftalık eğitimi tamamlayan 48 aile hekimi Başkent Üniversitesi Konya Hastanesi konferans salonundaki son dersten sonra düzenlenen törenle katılım belgelerini aldılar.

Aile hekimleri katılım belgelerini Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi Genel Koordinatör Yardımcısı Op. Dr. Ahmet Tolu, Başhekim Op. Dr. Sait Karagül, Hastane Müdürü Mehmet Özen, Yanık Yoğun Bakım Sorumlusu Dr. Emin Türk, Genel Cerrahi Uzmanlarından Yrd. Doç. Dr. Erdal Karagülle’den aldılar.

Törende konuşan Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi Genel Koordinatör Yardımcısı Op. Dr. Ahmet Tolu, vakıf üniversitesi statüsündeki kurumlarında aile hekimlerini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “4 hafta boyunca hekimler arası kaynaşma, fikir alış verişinde bulunma ve son bilgilerin gözden geçirilmesi amacıyla bir araya gelen hekimlere Kardiyoloji ve Kadın Hastalıkları ve Doğum doktorları tarafından eğitim veriyoruz. Yararlı olduğunu geri bildirimlerden anlıyoruz. Sadece kurs süresince değil, her zaman bu kapı tüm hekimlerimize ve hastalarına açıktır. 2011 yılında da eğitim ve sağlık alanında hizmetlerimiz artarak devam edecek. Geçen yıl 130 aile hekimi belgelerini aldı. Bu yıl hedefimiz Konya ve ilçelerindeki tüm aile hekimlerine ulaşmak. Bu konuda hekimlerimiz Sağlık il Müdürlüğü Eğitim Şubesi’nden bilgi alabilirler” dedi.

4 haftalık kurs boyunca, Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Mete Alpaslan, EKG tanımları, temel bilgiler, çekim yorumları, Kalp Hastalıkları takibi ve aritmiler konularında,  Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Görevlileri Prof. Dr. Cemaletttin Akyürek, Doç.Dr. Emel Özçimen, Uzm. Dr. Ayla Üçkuyu, Uzm.Dr. Ceylan Çiftçi, Uzm. Dr. Erzat Toprak ve Uzm.Dr. Erdem Turhan USG’de aylara göre gebe takibi, riskli gebelikler, çoğul gebelikler konularında aile hekimlerini bilgilendirdi. Eğitime katılan 48 aile hekimi belgesini aldı. Program aile hekimlerine verilen öğle yemeği ile sona erdi.

 

Bu haber toplam 1450 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.