35 yıllık idrar kaçırma sorunundan 20 dakikada kurtuldu

35 yıllık idrar kaçırma sorunundan 20 dakikada kurtuldu

Konya'da 35 yıldır idrar kaçırma rahatsızlığı bulunan 65 yaşındaki hasta, yaklaşık 20 dakika süren operasyonun ardından sağlığına kavuştu.

Konya'da 35 yıldır idrar kaçırma rahatsızlığı bulunan 65 yaşındaki hasta, yaklaşık 20 dakika süren operasyonun ardından sağlığına kavuştu.

Konya'da 30 yaşından beri idrar kaçırma rahatsızlığı bulunan 65 yaşındaki Fatma Balcı, torunun ısrarı sonucu tedavi olmak için Hospital'a başvurdu. Üroloji Uzmanı Op. Dr. İskender Nemisimioğlu tarafından muayene edilen Fatma Balcı'nın ameliyat olmasına karar verildi. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından Fatma Balcı, 15-20 dakika süren operasyonun ardından sağlığına kavuştu.

"İdrar kaçırma kader olmaktan çıkartılmalı"

Konya Hospital Üroloji Uzmanı Op. Dr. İskender Nesimioğlu, kadınların aşağı yukarı yüzde 15'inde idrar kaçırma probleminin gözüktüğünü belirterek, "Menopoza girdikten sonra rakam yüzde 20'e kadar çıkabilmektedir. Fakat bizim maalesef kadınlarımız bunu bir kader olarak nitelendirmektedir, olağan bir durum olarak algılamaktadırlar. Ama bunun tedavisi var hem de çok basit bir yöntemle tedavisi var.15-20 dakikalık bir operasyonla hastalar tamamen bundan kurtulmaktadır. İşte nitekim bu hastamızda görüldüğü gibi 30-35 yıldan beri idrar kaçıran bir hasta, 15-20 dakikalık bir operasyonla bu işten kurtulmuştur. Operasyon çok basit bit operasyondur ve sonuçları da oldukça iyidir. O yüzden bu artık kader olmaktan çıkartılmalı, kadınlarımız bunu normal, olağan olarak görmemelidir. Ameliyat 15-20 dakikalık lokal anesteziyle, askı yöntemi kullanılarak idrar torbasının ağzı bir miktar yukarıya kaldırılarak bu işin önüne geçilmektedir. Bu kadar basit bir yöntemdir. Bu idrar kaçırmanın özellikle öksürürken, gülerken, hapşırırken idrar kaçırmalar bu operasyon için ideal durumlardı. Bu tür şikayetleri olanların hiç vakit geçirmeden, hiç korkmadan, hiç çekinmeden bu operasyonu olmaları bununla ilgili sağlık kuruluşuna başvurmalarını kesinlikle öneririm" dedi.

Torununun ısrarıyla ameliyat oldu

Gerçekleştirilen operasyonun ardından sağlığına kavuşan Fatma Balcı ise, 30 yaşından beri idrar kaçırma problemi olduğunu söyleyerek, "Doktorlara geldim, doktorların hepsi ameliyat dedi. Ben korkumdan kaçtım. Kimi iyi olur dedi kimi iyi olmaz dedi. Sonunda beze bağlanırsın dediler, o yüzden kaçtım. Torunum ısrarıyla hocamın gayretiyle ameliyatımı dün çok güzel oldum. Çok güzel bir ameliyat geçirdim. Sabahta suyumu içtim. Allah'a çok şükür hiçbir sorunum olmadı. Normal tuvaletimi yaptım şimdi iyiyim. Böyle çekenlere tavsiyem hiç durmasınlar gelsinler, ameliyatlarını olsunlar. Bugün çektiğine değmiyor" diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.