Aile hekimleri Başkent'te

Aile hekimleri Başkent'te

Hekimlerine Yönelik ” Ultrason da Gebelik Takibi ve EKG Değerlendirme” Kursu eğitim seminerleri Başkent Üniversitesi Konya Hastanesi’nde başladı.

Konya Sağlık Müdürlüğü ve Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi (BÜKAM) işbirliği ile yapılan bir protokol kapsamında, Aile Hekimliği uygulamasına geçilmesi nedeniyle Konya da Aile Hekimi olarak görev yapan doktorlara “Mezuniyet Sonu Eğitim Programı” çerçevesinde “Ultrasonda Gebelik Takibi ve EKG Değerlendirme ” kursu düzenlendi.

Yıl boyu devam edecek olan eğitim programlarının ilki geçtiğimiz cumartesi günü  Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi konferans salonunda yapıldı.

16 ilçeden 50 aile hekiminin katıldığı 1. grup eğitimin açış konuşmasını yapan Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi Genel Koordinatörü Prof. Dr. Abdurrahman Kutlu, aile hekimlerine önemli görevler düştüğünü belirtti. Kutlu, Kardiyoloji kursu ve Gebe takibi kurslarının pratikte bir çok aile hekimine fayda sağlayacağına inandığını sözlerine ekleyerek, “Tabii ki 4 haftada her şey öğretilemez, ancak yorumlama açısından aile hekimlerine önemli bir katkı sağlayacaktır. 150 kişilik bir grup planlamıştık ancak talep 500’ü geçince Doğrusu bende sizler gibi aile hekimi olarak çalışmayı isterdim” dedi.

Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Mete Alpaslan, EKG tanımları, temel bilgiler, çekim yorumları ve aritmiler konularında ilk eğitimi verdi. Daha sonra Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr Cemalettin Akyürek, Obstetrikte USG incelemesi, Jinekolojide USG, İnfertilite, dış gebelik, Benin ve Malin hastalıkları konularından aile hekimlerini bilgilendirdi.

Bu haber toplam 1786 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.