Aile Hekimleri Belgelerini Aldı

Aile Hekimleri Belgelerini Aldı

Aile Hekimlerine Yönelik ” Ultrason da Gebelik Takibi ve EKG Değerlendirme” kursu 2.Grup eğitimi tamamlandı. Başkent Üniversitesi Konya Hastanesi’nde 4 hafta süren kursa katılan 46 aile hekimi belgelerini aldı.

Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi İşbirliği’nce, Aile Hekimliği uygulamasına geçilmesi nedeniyle Konya da Aile Hekimi olarak görev yapan doktorlara yönelik “Ultrasonda Gebelik Takibi ve EKG Değerlendirme ” kursu devam ediyor. 16 Ekim 2010 tarihinde başlayan 2.Grup eğitimi 6 Kasım 2010 tarihinde sona erdi.

2.gruba katılan ve 4 haftalık eğitimi tamamlayan 46 aile hekimi Başkent Üniversitesi Konya Hastanesi konferans salonundaki son dersten sonra düzenlenen törenle kurs katılım belgelerini aldılar.

Aile hekimleri katılım belgelerini Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi Genel Koordinatör Yardımcısı Op. Dr. Ahmet Tolu, Başhekim Op. Dr. Sait Karagül, Hastane Müdürü Mehmet Özen, eğitimciler Prof. Dr. Cemalettin Akyürek, Uzm. Dr. Ayla Üçkuyu ve Uzm.Dr. Ceylan Çiftçi’den aldılar. Program aile hekimlerine verilen öğle yemeği ile sona erdi.

4 haftalık Kurs boyunca, Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Mete Alpaslan, EKG tanımları, temel bilgiler, çekim yorumları, Kalp Hastalıkları takibi ve aritmiler konularında,  Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Görevlileri Prof. Dr. Cemaletttin Akyürek, Yrd. Doç.Dr. Emel Özçimen, Uzm. Dr. Ayla Üçkuyu, Uzm.Dr. Ceylan Çiftçi ve  Uzm. Dr. Erzat Toprak USG’de aylara göre gebe takibi, riskli gebelikler, çoğul gebelikler konularında aile hekimlerini bilgilendirdi.

Yıl boyu devam edecek olan eğitim programlarının 3. Grup katılımcılarına verilecek olan eğitim, bayram nedeniyle 27 Kasım 2010  cumartesi günü Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi konferans salonunda başlayacak ve 4 hafta sürecek.

Bu haber toplam 1358 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.