Aksaray'a 488 Adet Yeni Konut Müjdesi

Aksaray'a 488 Adet Yeni Konut Müjdesi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ ve Aksaray Belediyesi işbirliği ile alt gelir grubuna yönelik 488 adet daha konut yapılıyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ ve Aksaray Belediyesi işbirliği ile alt gelir grubuna yönelik 488 adet daha konut yapılıyor.

19 bloktan oluşan 488 yeni konutun ihalesini alan müteahhit firma yetkilisi Osman Acar ile Şantiye şefi Cengiz Erder, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’yı makamında ziyaret ederek yeni yapılacak konutlar hakkında bilgi verdiler ve karşılıklı görüş alış verişinde bulundular.

Şantiye şefi Cengiz Erder konutlar hakkında şu bilgileri verdi.“Aksaray’da TOKİ inşaatlarında biz 19 adet bloktan oluşan 488 adet konut yapacağız. Birde karakol binası yapacağız. Her daire brüt 90 metrekare olacak. Neti ise 65 metrakareye ulaşıyor. Çevre düzenlemesi ve altyapısı var. Altyapı bölgesi de zaten belediyenin belirlediği noktaya bağlanacak. B/1 tipi dediğimiz 2+1 konutlar bunlar. Alt gelir grubuna yönelik olacak.”

Aksaray’da dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmasında çok büyük emeği bulunan Belediye Başkanı Nevzat Palta yeni yapılacak 488 konut ile birlikte 3 bine yakın konutun kazandırılmış olacağına dikkat çekerek şunları söyledi  “ Toplu Konut İdaresi tarafından Aksaray’ımıza yeni bir ihale gerçekleşti. İşte ihaleyi alan firmanın yetkilileri buraya geldiler. Özellikle alt gelir guruplarına yönelik 488 adet konutun ihalesi gerçekleştirilmiş bulunuyor. Yaklaşık 24 trilyon gibi büyük bir rakama ihale edildi.19 bloktan oluşuyor. Daha önce bizim Aksaray belediyesi ve TOKİ işbirliği ile yaptırdığımız konutların aynısı. Bundan 7-8 ay önce biz milletvekillerimizle beraber o zaman ki TOKİ Başkanı Sayın Erdoğan Bayraktar beyi ziyaret etmiştik. Sağ olsun onun verdiği sözlerin hepsi peyder pey gerçekleşmiş oluyor. Buda o verdiği söz içerisinde ki 488 adet konuttu. Daha öncekiler zaten yapıldı ve teslim edildi. Vatandaşlarımız şu anda oturuyor. Aksaray'ımızda alt gelir guruplarına çok ciddi bir talep vardı. Her ihaleden sonra belediye olarak biz yürütmüştük bu süreci. Dolayısıyla binlerce hemşerimiz başvuruyor ancak alamıyorlardı. Buda o açıdan hakikaten güzel bir imkân oldu diye düşünüyorum.

TOKİ bölgesinde yeni yapılacak konutlarla birlikte yaklaşık 3 bine yakın konut ortaya çıkmış olacak. Sadece TOKİ’nin olduğu bölgede 15-20 bin insanımız ikamet etmiş olacak. Orasını Aksaray’ın yeni gelişen modern bir yüzü olarak Aksaray’ımıza kazandırmış olduk. Ben bu açıdan Erdoğan Bayraktar beye yürekten teşekkür ediyorum. Şimdi Bakan oldu. Müteahhit arkadaşlara da hayırlı olsun diyorum.

Tabi ki burada esas işin başında olan Sayın Başbakanımızın ufku ile alakalı bir proje bunlar. Dolayısıyla Sayın Başbakanımıza da Aksaray halkı adına yürekten teşekkür ediyorum. Yeni konutların yapım süresi 640 gün ama ben buranın daha kısa sürede yapılacağı kanaatindeyim. Çünkü Aksaray’da inşaat olarak şartlarımız uygun. Konutların şimdiden Aksaray’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”.

Bu haber toplam 1247 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.