Anlamadım gitti

Ancak benim anlamadığım husus var.

Alçay, Ak Parti’ye yıllarca hizmet etmiş o davaya inanmış bir insan. Partisi onu aday göstermedi MHP’den başkan adayı oldu ve seçimin galibi olarak başkanlık koltuğuna oturdu.

Oturur oturmaz da ilk işi o dönemde belediyeye yıllarını vermiş kişileri (Rakibi Meral’e dolaysıyla Ak Parti’ye oy verdi diye) işten çıkarttı. Eskil’de Ak Parti camiası ile arasına mesafe koydu. Ancak o dönemde Eskil Ak Parti cephesinden yine bu köşe aracılığıyla tepki gösteren tek isim Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Koyuncu olmuştu:

“… Son dönemlerde yaptığımız çalışmalarda ilk sırada hiç şüphesiz Çıraklık Okulu var. Bunun için yoğun bir şekilde gayret gösterdim, ancak ne yazık ki bina sorunu ile karşı karşıya kaldık.

Şöyle ki Çıraklık Okulu’nu açabilmem için binada fiziki alt yapı için gerekli olan unsurlar var.

Örneğin laboratuar için 2 tane 40 m2 oda gerekli.

Ayrıca 2 tane 25 m2 sınıf, öğretmen ve müdür odası, depo, WC gibi…

Eskil’de bunun için uygun bina belediye lojmanlarında vardı. Sayın Başkan’a durumu ilettik. Kendileri bize yardımcı olamadı. Ancak daha sonra bu binalardan birisinin ilçemizde görev yapan bir doktora tahsis edilip Eskil’in çocukları için aynı hassasiyetin gösterilememesi bizi derin düşüncelere sevk etti.

Bizler Ak Parti olarak başkana uzak değil yakınız, çünkü onun başarısı Eskil’imizin başarısıdır. Ama öyle bizi üzen olaylar oluyor ki. Ak Parti’ye oy verdi gerekçesi ile İşten çıkarılan 40 kişiden sadece birisini somut bir örnek olarak sunmak istiyorum.

 Eşi ağır hasta olan hayatta hiçbir ekonomik ve sosyal güvencesi olmayan Hacı Dinek kardeşimiz belediyeden çıkarıldı ve mağdur edildi. Onun yerine kimler alındı? ailesinin ve kendisinin maddi durumu yerinde olan insanlar. https://www.haberfark.net/kose_yazisi.asp?id=2711”

Bugün ise özellikle Sayın Alçay tarafından daha Ak Parti’ye geçmeden partinin ilçe teşkilatı değişeceği, başkan İbrahim Güdendede dışında bütün teşkilatın yenileneceği ifade edilmeye başlandı.

Ama gel gör ki  Alçay’ın “değişecek dediği” teşkilatta partiye geçişine Cengiz Meral ve Kemal Ünlü dışında ki 17 üyeden 15’i “evet” dedi.

Alçay madem iyi bir Ak Partili madem ilk fırsatta partiye geçmek için müracaat etti. O halde çoğu kalifiye hale gelmiş  o insanları neden Ak Partiye oy verdi diye işten çıkardı?

Bugün “evet” diyen teşkilat başkanı ve üyelerinden birisi de dün çıkıp, “neden insanları işinden ediyorsun” diye sormadı?

Netice olarak ben bu siyaseti anlamadım gitti.

 

Vedat Belgemen

Bir Çin Atasözü der ki “Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın”

Dünyanın en zor işi hiç şüphesiz insanla uğraşmaktır.

Ancak iletişimde ilişkileri bir ayna olarak formüle edersek, yani karşı tarafa nasıl mesaj verirsen nasıl davranırsan bir ayna gibi bu sana geri yansır.

Yani muhabbet muhabbet doğurur, sevgi sevgi doğurur, korku korku doğurur.

İşte Eskil Ziraat Odası’nda görev yapan Ziraat Mühendisi Vedat Belgemen’in, insanımıza gösterdiği hürmette kusur etmemesi, belki onu hiç tanımadan  bulunduğum ortamlarda gıyabında “Eskil Ziraat Odası’nda bir Vedat Belgemen var ki bize öyle saygılı ve yardımsever bir şekilde davrandı ki Allah kendisinden razı olsun” sözünü defalarca duymama vesile oldu.

Bize düşen ise marifet iltifata tabidir sözünden hareketle kendisine teşekkür etmek.

Teşekkürler Vedat Belgemen her daim yolun açık olsun.

Bu yazı toplam 3217 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum