Atatürk'ün sözü ile Sibirya'dan Konya'ya tedaviye geldi

Atatürk'ün sözü ile Sibirya'dan Konya'ya tedaviye geldi

4 yıldır Sibirya’nın Omsuk şehrinde, 20 yılda Finlandiya’da yaşayan ve toplamda 24 yılını yurt dışında geçiren, 73 yaşındaki Enver Yıldırım, rahatsızlanarak gittiği Sibirya’daki hastanede balon uygulaması ve stend takılacağını öğrendi.

 

Ameliyat öncesi ve sonrasındaki dil probleminden de endişe etiğini dile getiren Enver Yıldırım, “Ulu Önder Mustafa Kemal’in de sözü aklıma geldi ve hemen Türkiye’ye geldim. Geçen yaz tatilimde sağlık kontrollerimi yaptırdığım ve çok memnun kaldığım Konya Başkent Hastanesi’ne geldim. Doktorum Mete Alpaslan’a durumu anlattım. Yapılan tetkiklerin ardından Koroner Anjioğrafi, balon ve stend uygulamasını burada güven duyduğum hastane ve hekimime yaptırmaya karar verdim. Şimdi Allah’a şükür çok iyiyim, rahatladım, deniz kenarında güzel bir tatil ve daha sonra Cihanbeyli’deki Böğrüdelik köyümdeki yaşlıları ziyaret ederek, hayır dualarını alacağım” dedi.

3 çocuk ve 10 torun sahibi olan Enver Yıldırım, aslen sibrek tatarı olan atalarının Buhara’den çıkarak İslam dinini yaymak amacıyla yıllar öncesinde Sibirya’ya gittiğini sözlerine ekleyerek, “Bir kısım akrabalarımız 1907’de tekrar Anadolu’ya gelerek şimdiki Cihanbeyli Böğrüdelik mevkii’ne yerleşmişler, sonraları irtibat kopmuş. Sovyetler Birliğinin dağılmasını ardından tekrar irtibat kuruldu ve akrabalarımızla görüşmeye başladık. Bende emekli bir din öğretmeni olarak dini eğitimler amacıyla 4 yıldır Sibirya’ya yaşıyorum.Yılda bir kez de Konya’ya geliyorum” dedi.

Yıldırım, her yıl geldiği Konya’nın değişimine de vurgu yaparak, “Her gelişimde şehrin ne kadar geliştiğini ve büyüdüğünü takdirle görüyorum. Konya her geçen gün gelişiyor. Bunu belki içerden fark edemeyebilirsiniz ama 3 yıl önce geldiğim Konya ile şimdiki Konya arasındaki fark hemen göze çarpıyor” diye konuştu.  

Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi Kardiyoloji ABD Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Mete Alpaslan ise balon ve stend işlemini yaptıklarını hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Bu haber toplam 1597 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.