Başhekim Topatan oldu

Başhekim Topatan oldu

Konya Numune Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Osman Yılmaz’ın başhekimlikten ayrılmasının ardından Numune’nin yeni Başhekimi Dr. Halil İbrahim Topatan oldu

Konya Numune Hastanesi’nin Başhekimi, aynı hastanede Beyin Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapan Dr. Halil İbrahim Topatan oldu. Numune Hastanesi Başhekimlik Binası’nda yapılan basın toplantısına İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci Dr. Halil İbrahim Topatan’ın Numune Hastanesi Başhekimliğine atandığını söyledi.
Osman Yılmaz’ın Konya ve Konya sağlığı için yaptığı hizmetlerin hakkını vermek gerektiğini belirten Hasan Küçükkendirdi, Osman Yılmaz’a başhekimlik süresince yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Sağlıkta Dönüşüm Projesi çerçevesinde Konya Numune Hastanesi Başhekimliğine Dr. Halil İbrahim Topatan’ın atandığını belirten İl Sağlık Müdürü Küçükkendirci, “Numune Hastanesi’nde 12-13 yıl çalışan Halil İbrahim Topatan’ın Başhekimlik görevini en iyi şekilde yerine getireceğine inanıyorum. Numune’nin yeni binasının yapımında da kendisinin gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz. Konya Numune Hastanesi’nin yeni bir trentle hizmete devam edeceğine inanıyoruz” diye konuştu.
BİRAZ ZAMANA İHTİYACIMIZ VAR
Konya Numune Hastanesi’nin yeni Başhekimi Dr. Halil İbrahim Topatan da Sağlık Bakanlığı’nın uyguladığı Sağlık’ta Dönüşüm Projesi çerçevesinde çalışma imkanı bulmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Başarılı olabilmek için ekip halinde çalışmak gerektiğini söyleyen Dr. Topatan, “Güzel günler bizi bekliyor. Bizim sadece biraz zamana ihtiyacımız var” diye konuştu.
HALİL İBRAHİM TOPATAN KİMDİR?
1966 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini sırasıyla Meram Şükrü Doruk İlkokulu, Meram Ortaokulu, Konya Gazi Lisesi’ni tamamladı. 1990 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Mecburi hizmet yaptığı Tunceli’de 1990-92 yılları arasında İl Sağlık Müdür Yardımcısı ve İl Sağlık Müdürü olarak görev aldı. 1992-97 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ihtisas eğitimini tamamlayarak Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı unvanını kazandı. 1997 yılında Konya Numune Hastanesi’ne atandı. Ardından vatani görevini Erzurum Mareşal Çakmak Asker Hastanesi’nde yedek subay olarak tamamladı. 1999 yılından bu yana aktif olarak Konya Numune Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak çalışmakta olup, klinik sorumluluğu görevlerinde bulunmuştur. Evli ve 5 çocuk babası olan Topatan, İngilizce bilmektedir.

Bu haber toplam 2028 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.