Mevlüt Keskin

Mevlüt Keskin

Başkan Alçay'ın projeleri (vaatleri)

Başkan Alçay'ın projeleri (vaatleri)

1) Belediye meclisi dışında bir istişare meclisi kuracağız.

2) İlçemize yakışır güzel bir kapalı pazar yeri kazandıracağız.Ayrıca bölgesel bir hayvancılık pazarı oluşumunun çalışmalarını yapıp , ilçemizin hayvancılık ve tarım potansiyelini bölgemize ve ülkemize tanıtmak amacıyla tarım ürünleri ve hayvancılık festivali düzenleyeceğiz. Ve bir kesimhane kazandırma çalışması yapacağız.

3) İlçemizin Tuz Gölü ve tarihi değerlerini öne çıkararak ilçemizin tanıtımını sağlayacak çalışmalar yapacağız. Tuz Gölü turizm ve safari yolu projesini geliştireceğiz.

4) İlçemize yakışır güzel bir düğün salonu kazandıracağız.

5) İlçemiz merkezi dışındaki yerleşim birimlerinin (yaylaların) yollarını ve diğer hizmetlerini ayrım yapmadan, ihmal etmeden yerine getirip toplu taşımaya düzenleme getireceğiz. İlçemize otobüs garajı yaparak düzenli bir taşıma sistemi uygulayacağız.

6) Belediyemizi kurumsallaştırıp, bireysellik ve kabilecilik yönetim anlayışından çıkarıp bireysel değil toplumsal hizmet anlayışını öne çıkaracağız.

7) İlçemize , Sosyal Güvenlik Kurumu ( SSK, Bağ-Kur) şubesi ile trafik tescil ve Bal Küpü irtibat büroları gibi kamu ve özel kuruluşların şubelerinin açılmasını sağlayacağız.

8) İlçemizde güven ve istikrarı sağlamak amacıyla kendi ekonomik değerlerimizi ön plana çıkaracağız. Bu bağlamda halkımızla bütünleşip yem, süt, un ve unlu mamüller üreten işletmeler (fabrikalar) kuracağız. Bunu yaparken kendi iç yatırımcımızın önünü açarak yeni istihdamlar sağlayıp, ilçemizden dışarıya olan göçün önlenmesini sağlayacağız.

9) Belediye tüzel kişiliğine ait olan değirmen, belediye parkı ve lojmanların çürükten kurtarıp gerekli tüm bakımlarını yaparak çalışabilir ve kullanılabilir hale getirip özelleştireceğiz.

10) Eskilgücüspor’umuza sahip çıkıp, Gençlerimizin sportif ve kültürel faaliyetlerine maddi ve manevi destek sağlayacağız.

11) Sosyal belediyecilik anlayışıyla, sosyal ve kültürel faaliyetlere önem vereceğiz. Yaşlılar, düşkünler, muhtaçlar, sakatlar ve engellilerin sorunlarıyla ilgilenip onların topluma kazandırılmasını sağlayacağız.İlçe halkımızın huzur ve mutluluğunu sağlamak için, adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak siyasi, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya çalışacağız. İlçe insanımızın maddi ve manevi gelişimini sağlayacak gerekli şartları oluşturmaya çalışacağız.

12) İlçemizde ikiliği bitirip, ayrımcılıktan uzak, birleştirici ve hoşgörü anlayışı içerisinde kalarak, tüm yüreklerin ilçemizin kalkınması için çarpmasını sağlayacağız.

13) İlçemizdeki kamu kurumlarıyla uyum içerisinde çalışarak, onların tüm çalışmalarında kendilerine yardımcı olacağız.

14) İçme suyunda kaçağı ve ayrımcılığı önleyerek, daha ucuz içme suyu imkanı sağlayacağız.

15) Yüksek tahsil gören öğrencilerimize maddi ve manevi (burs vs.) destekte bulunacağız.

16) İlçemizde bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarını tüm halkın katılımıyla harekete geçirerek ilçemize bir fakülte veya yüksekokul açılması için gerekli olan tüm binaların (sosyal tesis, okul binası vb.) ve alt yapısının hazırlanması için halkımızla bütünleşeceğiz ve yüksekokulu ilçemize kazandıracağız.

17) İlçe halkının ticari tüm faaliyetlerini ilçe merkezinde yapmasını sağlayacak çalışmalar içerisinde olacağız. İlçe Gayri Safi Milli Hasılasının tamamen ilçemiz içerisine dönmesini sağlayacağız.

18) İlçemizin ağaçlandırılması için çalışmalarda bulunacağız ve ilçemize mesire alanları kuracağız.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum
Mevlüt Keskin Arşivi