Bölgenin sağlık gücü: Başkent Hastanesi

Bölgenin sağlık gücü: Başkent Hastanesi

Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamada, 2010 yılının hasta tedavi, sağlık hizmetleri ve eğitim yönünden dolu dolu geçtiği bildirildi.

Açıklamada, poliklinik hizmetleri, yatarak tedavi hizmetleri, ameliyat edilen hasta sayıları başta olmak üzere, her türlü girişimsel işlemlerde ve radyolojik tetkiklerde, yoğun bakım hizmetlerinde ciddi seviyelere ulaşan Başkent Üniversitesi Konya Hastanesi’nin artan talepler karşısında çıtayı gittikçe yükselttiği ifade edildi.

Başkent Üniversitesi Konya Hastanesi’nin yeni bölümler ve yeni kalifiye uzman kadroları ile büyümeye ve hizmet alanını genişlettiğine vurgu yapılan açıklamada, hizmet kalitesi ve tıbbi cihazlarıyla bölgenin önemli sağlık kuruluşları arasında olduğu belirtildi.

Basın açıklamasında,  “Bir eğitim ve araştırma merkezi olan Başkent Üniversitesi Konya Hastanesi, sadece sağlık hizmetleri vermeyip, bünyesinde bulunan Meslek Yüksek Okulu ile sağlık elemanı yetiştirmekte, Sağlık Meslek Liselerinden gelen önemli sayıdaki öğrencilerin yetişmesini sağlamakta, bünyesine kattığı yeni sağlık elemanlarının iyi birer sağlık personeli olması için her yönden yoğun bir eğitim vermektedir  Bu elemanlar ihtiyaç halinde ülkenin çeşitli yerlerinde görev almaktadırlar. Tüm bu gayret ve çabaların milletimize kaliteli hizmet verme ve ülkemizin ihtiyacı olan kalifiye sağlık elemanlarının yetiştirilmesi ile ilgili olması ve bu gayretlerin Konya halkı tarafından görülüp takdir edilmesi, sağlık kuruluşu olarak en büyük kıvancımızdır. 2011 Yılında da eğitim ve sağlık alanlarındaki hizmetlerimiz vatandaşlardan aldığımız güçle artarak devam edecektir” denildi.

Bu haber toplam 1823 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.