Diş Hekimliği Kongresi'nde 300 bildiri sunuldu

Diş Hekimliği Kongresi'nde 300 bildiri sunuldu

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 3. Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi sona erdi.

Bin 500’ü aşkın diş hekiminin katıldığı programda 373 bildiri sunulurken diş hekimliği ve çeşitli alanlarda birçok önemli etkinlik düzenlendi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan NEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Rıza Tunçdemir, kongrenin sorunsuz bir şekilde başarıyla tamamlandığını kaydederek, “Bu başarının arkasında çok büyük bir emek var. Emeğimizin karşılığını almış olmak bizi gerçekten ciddi manada motive ediyor ve heyecanla daha iyilerini yapmak üzere çalışıyoruz. Stant katılımı ile sektörde önde gelen 56 firma da kongremize destek verdi. Bu destek, bize olan güvenin ve inancın bir göstergesi… Aynı zamanda Dünya Diş Hekimliği Kongresi, Dünya Diş Hekimliği Fuarı, Estetik Diş Hekimliği Kongresi gibi yıllardır yapılan ve bilinen diş hekimliği kongreleri olmasına rağmen bütün meslektaşlarımız bizim kongremize katıldılar. Bu da bizler için ayrıca mutluluk vericiydi” dedi.

dekan-prof-dr-ali-riza-tuncdemir.jpeg

Etkinlik boyunca bin 500’ün üzerinde diş hekimini ağırladıklarını belirten Dekan Prof. Dr. Tunçdemir, “373 bildiri, 158 poster bildiri ve 215 sözlü bildiri ile bilimsel programımızı zenginleştirdik. Ulusal ve uluslararası mecrada tanınan yerli ve yabancı 36 meslektaşımız, Konya’ya gelerek uzman oldukları alanlarda bilgiler verdiler. Diş hekimliği alanında saygın yeri olan bu 36 hocamızdan ve katılımcılardan övgü dolu geri dönüşler aldık. Ayrıca, kongreye katılan diş hekimlerimiz için 13 ayrı konuda kurs düzenlendi ve 30 sözlü bildiri oturumu ile etkinlik programımız dolu dolu geçti” şeklinde konuştu.

Bilimsel programlar için tekdüzelikten uzak bir program kurguladıklarını ve bu konuda her geçen gün geliştirmeler üzerinde durduklarını aktaran Dekan Tunçdemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kongremizin en önemli özelliklerinden bir tanesi de sadece oturumlarla kısıtlı olmaması; paneller, konferanslar, kurslar ve sergi içermesi... Bu anlamda da hepsini başarıyla gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Fakültemiz, üniversitemiz ve Konya’nın tanıtımı açısından çok güzel bir kongre oldu. Bunu, gerek ulusal gerekse uluslararası platformda fakültemizi marka değerine ulaştırmak için iyi bir adım olarak görüyoruz. Bu programlar ayrıca, öğrencilerin, uzmanlık öğrencilerinin fakültemizi tercih sebeplerinden birisi haline geldi.”

Kongrenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden NEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Rıza Tunçdemir, fakülte olarak her alanda daha iyi işler ortaya koymak için her geçen gün daha çok çalıştıklarını ifade ederek sözlerini noktaladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.