En Çok Beğenilen İnovasyon Örnekleri

En Çok Beğenilen İnovasyon Örnekleri

En Çok Beğenilen İnovasyon Örnekleri

İnovasyon, yeni ve yaratıcı fikirlerin teknolojinin de nimetlerinden faydalanılarak uygulanabilir hale getirilmesidir.

Ülkemizde ilgi çekici ve başarıya ulaşmış inovasyon örnekleri sayısı bir hayli fazladır. Burada kişiler yaratıcı düşüncelerini bazen bir sermaye ile desteklemekte bazen ise internet üzerinden sponsor bularak hayata geçirmektedir.

Biz de bu yazımızda sizlere de fikir olabilecek en popüler inovasyon örneklerinden bahsedeceğiz.

Ancak yazımıza geçmeden evvel unutmayın ki vereceğiz bu örneklerin bazılarını aynen kopyalamak ve hayata geçirmek size kazanç sağlamayacaktır.

Burada yapmanız gereken bu fikirlerden ilham almak ve üzerine kendi bilgi birikiminizi de katarak insanların kullanabileceği bir oluşum yaratmaktır.

En Popüler İnovasyon Örnekleri Hangileridir?

USB ile Şarj Olan Pil

Son dönemlerin en popüler inovasyon fikirlerinden biri olarak karşımıza çıkan USB ile şarj olan piller zaten hali hazırda var olan bir durumun geliştirilmesidir.

Çok uzun zamandır şarj olan pillerin yeni bir düşünceyle ilerletilerek USB ile şarj edilebilir hale getirilmesi, dönemin şartlarına uygun dikkat çekici bir inovasyon fikridir.

Akıllı Bebek Arabası

İlgi çekici inovasyon örneklerinden biri de zaten hali hazırda var olan bir ürünün yaratıcı düşüncelerle geliştirilerek akıllı hale getirilmesidir.

Kolay katlanabilir tekerlekler ve kabin boy üretilen akıllı bebek arabaları özellikle son dönemlerin en yenilikçi inovasyon fikirlerindendir. Özellikle Çinli bir marka tarafından yaratılan ve tek tuşla kapanan bebek arabası Chicco’nun Gudy Plus modeli buna en güzel örneklerdendir.

Uzatma Kablolu Priz

Tam bir ihtiyaçtan doğan inovasyon örneklerinden bir diğeri de uzatma kablolu olarak düşünülen prizlerdir.

Günümüzde insanların telefonlarına ne derece bağımlı oldukları ve cihaz şarjdayken bile ondan ayrılamadıkları dikkate alındığından bu prizlerin ne denli gerekli olduğu da ortaya çıkmaktadır.

Ülkemizde henüz oldukça az bir kullanım alanına sahip bu ürünler yeni nesil akıllı evlerde olmazsa olmaz konumda bulunacaktır.

Kablosuz Telefon Şarj Etme Cihazı:

Apple’ın öncü olduğu ve son zamanlarda sık görmeye başladığımız inovasyon örneklerinden biri de kablosuz şarj aletleridir.

Telefonunuzu cihazın bölmesine oturttuğunuz anda çok kısa sürede cihazı şarj eden bu ürünler özellikle kablolarla arası iyi olmayanlar için oldukça ilgi çekici bir ürün.

Aynı şekilde bu ürüne oldukça benzer olan bluetooth kulaklıklar da harika bir inovasyondur. Apple’in yeni telefonlarına kulaklık koymadan satması ve buna rağmen kişilerin ayrıca ücretini ödeyerek bu kulaklıkları satın alması, bu inovasyonun dünyanın dev bir markası tarafından ne denli başarılı uygulandığının bir kanıtıdır.

Bisikletler İçin Elektrik Üretici Ürün Copenhagen Whell

“Akıllı bisiklet tekerleği” sloganıyla MIT tarafından Cambridge’de üretilen bu ürün özellikle son dönemlere damga vuran inovasyon örneklerindendir.

Sürücünün davranışlarını takip edebilen, akıllı telefonuna bildirim gönderen ve kullanım esnasında elektrik de üreten bu ürünler şu an için oldukça sınırlı sayıda bulunuyor.

Satış fiyatı ise 700 dolar olarak belirlenen ürünlerin doğaya karşı daha duyarlı ve bisiklet kullanmayı seven kişiler tarafından oldukça fazla tercih edileceği tahmin edilmekte.

Yukarıda ayrıntılarıyla açıklamış olduğumuz 5 yenilikçi inovasyon fikri, son dönemlere damga vurmuştur. Bu fikirlerin oldukça faydalı olması ve yaratıcısına ciddi anlamda gelir getirmesi ise insan hayatını kolaylaştırması sebebiyle olmuştur.

Yani kafanızda olan fikri hayata geçirmek istiyorsanız ilk olarak bunun insan hayatını kolaylaştırıp kolaylaştırmayacağını düşünmeniz gerekmektedir. İnsan hayatını kolaylaştıran inovasyon örnekleri diğerlerine göre çok daha hızlı başarıya ulaşmaktadır.

Biz de bu yüzden ufkunuzu açabilecek ve ülkemizde daha popüler olmadığı için bir benzerinin de hayata geçirilebileceği inovasyon fikirlerini sizlerle paylaştık.

Bu haber toplam 88 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.