Abuzuddin Kılfırça

Abuzuddin Kılfırça

Erbakan Hoca beni umutlandırdı

Önce gendimi sizlere bir takdim edeyim yavrum ben Abuziddin Dede’niz.

Boşta gezenin boş kalfası, yılların tecrübesi. Bağkur emeklisiyim. 330 lira maaş alırım bu arada akranım olan bekarlara duyurulur. Köyde 5 dönüm tarlam, bir evim, bir ahırım, bir çardak ve samanlıktan oluşan tesisim, 3 kaz, 2 ördek bir de binit olarak gullandığım şu anda gebe olan karakaçan’ım var.

Guzum ben sizler gibi mektep, sıra görmedim millet mektebinden aldığım diploma daha evimin en müstesna yirinde durur, annadınız mı?

Bundan sonra estikçe yazılarımla sizlerle birlikte olacağım, hangi gün hangi hafta bilmem guzum işin içinde para olsa çok yazarım da bu sitenin sahipleri Hilmi ile Mevlüt’te pek cimri hani! Aman duymasınlar da.

Guzum bizim tertip eski başbakan Erbakan Hoca’m (aman yaşımda ortaya çıkacak şimcik) 84 yaşında genel başkan seçildi partisine. Hani sevinmedim desem yalan olur önce niye sevindim? Bizim uşaklar bana bi ölse diye gözüme bakarken tertibim Hoca’nın Türkiye’yi kurtaracağım diye siyasete girmesi beni heyacanlardı. Habarlarda söylüyordu böyle böyle oldu Erbakan Hoca yeniden başkan seçildi diye. bizim torun Anşa’ya gızım gulağım duymuyor aç sesi dedim. Televizyonun sesini sonuna kadar açtırdım ki evlatlarım beni ölmeden mezara goymasınlar.

İkincisi bizim Esgilimiz var orada da iki rakip var. Meral ve Belgemen!

Şimcik guzularım Erbakan Hoca’nın yaşına gadar siyaset yapsalar daha en az 20 senemiz var. Ben görmem ama siz görürsünüz o günleri. Hani Erbakan hocam, ‘Ben istemedim delegeler istedi’ didi ya. Bizim başkanlar da ben istemedim halk istedi didi zorla aday oldu yaş 90! Allah korusun o gün başkanımız tam seçim arifesinde düşüp bacağını incitmiş tokdur, 15 gün ayağa galkma dise hani o zaman bizim ki Erbakan Hoca’nın kürsüye özel asansörle çıkarıldığı gibi Gonya’dan özel asansörlü şehirden şehire-evden eve taşıma aracı getirtilip  özel araçla belediyenin penceresinden makam odasına çıkarılmasın. Aşağıda halk hep bir ağızdan başlar bağırmaya... “Sen çok yaşa canım sana gurban olsun, hiçbir şeye değişilmez senin sevgin bu dünyada...' çolug çocug herkez orada, 'En büyük başgan bizim başgan ömrümüzde senin olsun başganım” diye bağırır mı bağırır.

Başkan belediye binasının dışarısından evden eve taşımanın özel aracı ile 3’üncü kata çıkarılıp belediye binasının penceresinden halkı selamlayacaktır. Ama tokdur 15 gün doğrulmayacan didiği için üzerinde bacakları dört bir yana açılmış gaplan iresmi olan battaniyenin altında yattığı yirden konuşmaya başlar ama Allah’tan elini oynatabilen başgan halkı selamlamayı ihmal idmez, bu arada halkın coşkusu ile bir anda ayağa galkmak isterki mikrofonlardan yayılan ses taa Kelektömeği’nde duyulur “Off anam...” bu sesi duyan halk başganımıza bir şey mi oldu diye ağlamaktadır. Hemen dualara başlarla Allah'ım onu üstümüzden eksik itme bizim ömrümüzde onun olsun.....

Neyse guzum bu günleri görecek miyiz bilmem ama benim yazar olduğumu duyan bir uşak geldi. ‘Abuziddin amca söyle şimdi bana Niyazi Alçay siyasette marka olacak mı?’ diye sormasın mı?

Guzum didim ne markası bu benim bildiğim tek marka eskiden goyunları boyardık başkasının sürüsüne karışmasın diye o didim. Goyunun hepsi marka olur garışmazdı. marka didim de bizim sarı malak goç aklıma geldi aşı ile gırmızıya boyardım gelin gibi süslenir yeni sezona damat gibi hazırlanırdı. Hey gidi günler hey. Hey sarı malaglı goç ne akıllı hayvandı, sağmallara garışacağı goç gatım gününü adeta bilirdi hayvan o gün çocuklar gibi şen olurdu.  Neyse yavrum ben inan marka filan bilmem didim.

Bir de Necati Altan’da parti değiştirecekmiş onu soruyor.

Guzum didim Necati’ye gırgınım niye dirsen DSP, DP, MHP şimdi de AKP bi bizim İşçi Partisi’ne uğramadı hani didim. Bizim başımız kel mi şimcik didim Necati Altan’ı birkaç günlüğüne de olsa partimize bekliyoruz. Hani başkanımız Perinçek’in hiç mi hatrı yok? Didim ya.

Guzularım prostatım var o yüzden şimdi acil güççük abdest bozmalıyım, çıkmam gerek bu hafta bu kadar mazur görün.

Sonra bi ara yazarım inşallah hocca galın çüzzzzz, bayyyy....

Bu yazı toplam 3059 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
30 Yorum