Mustafa Bozdağ

Mustafa Bozdağ

Eskil Eğitiminde Değişim!

Yaklaşık 3 Yıldır Eskil İlçe Milli Eğitim Müdürlük görevini yürüten Yaşar Kolukısa Karatay Halk Eğitim müdürlüğüne atanması ile Yerine Eskilli bir isim Cumhuriyet İlkokulu Eski müdürü Mesut Görür görevlendirildi.

Öncelikle Yaşar Hocamıza İlçemize yaptıklarından dolayı teşekkür ediyoruz. Kendisi bir Eskilli edası ile Eskilde görevini icra etmeye çalıştı. Kurumlar ile koordineli ve uyum içerisinde çalıştı.  Yeni görevinde kendisine başarılar diliyorum.

Mesut Hoca’nında işi öncelikle zor olduğunu belirtmek isterim. Eskilli birisinin Eskilde bu görevi yürütmesi bir kademe daha zor olarak görüyorum. Mesut hoca gayretli bir arkadaşımız mutlaka bir şeyler yapmak isteyecektir.

Ama şunu söyleyebilirim Eskil’in 2 önemli sorunundan birisi Eğitim diğeri Mera sorunudur. Bu sorunlar çözülmediği sürece Eskil gelişimi geç ve yavaş olur.

Tabi diye bilirsiniz, Eskilin Eğitimde ne gibi sorunları var,

-Köy ve yaylalarımızda kadrolu öğretmen yerine ücretli öğretmen çalıştırılma oranı halen yüksek,

-Eğitim Tesisi konusunda Programa alınmasına rağmen ilkokul ve meslek lisesine atölye ihtiyacı halen giderilebilmiş değil, İlkokulunda yapılacaksa çok fonksiyonlu binanın hem önünden hem de arkasında girişi olabilen yeri geldiğinde 2 okul olarak bile kullanılabilecek bir ilk okul binası olmasını isterim.

-Kaliteli bir lise günümüzde proje lisesi olarak isimlendiriliyor. Kısaca MEB tercih listesinde yer alan bir lisemiz maalesef ki yok! Oysaki bir fen lisesini barındırabilecek sayıda Eskil sınırlarından Fen Lisesi kazanan öğrenci çıkıyor.

-Sağlık Meslek Lisesi bir sıra gündeme gelse de günümüz de gündemden çıktı. Hastanenin Kategorisinin yükselmesi de belki Sağlık Meslek Lisesini açılmasını kolaylaştırabilir. 

-Köy ve Yayla okullarının şartları özellikle eğitim kalitesinin yükseltilmesi için çalışmalar yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Sonuç olarak bunları ben sürekli yazdım sadece bu dönemde değil benim çocukluk yıllarımdan günümüze her geçen gün iyileşen fakat bir türlü istediği noktaya gelemeyen bir konudur Eskil Eğitimi,

Mesut Hocama da yeni görevinde başarılar dilerim.

Bu yazı toplam 1252 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.