Abuzuddin Kılfırça

Abuzuddin Kılfırça

Eskil'in nurtopu gibi bir ikiliği daha oldu!

Eskil hiçbir şeyden çekmedi eski iki belediye başkanı Şerafettin Meral ile Necati Belgemen arasındaki sürtüşmeden çektiği kadar!

1983 yılında başlayan ve aradan geçen 34 yıla rağmen bu ikili arasındaki mücadele, yeşil sahalarda pardon hayatın her aşamasında yoğun bir şekilde sürüyor.

Öyle ki 2 yıl sonra yapılacak Eskil Belediye Başkanlığı seçimlerinde birçok insan sandıkta vereceği oylara bile bu ikilinin bıyıklarının altından süzülecek sözlerle göre yön verecek.

34 sene dile kolay...

O dönemde doğanlar artık dede olacağı günleri iple çekiyor.

Bu süreçte Eskil'den kimler geldi kimler geçti!

Nice cengaverler üniversite bitirdi, niceleri iş hayatındaki başarısını siyasette sürdürmek istiyor, niceleri uzaklardan memleketine olan sevgisini siyasetle taçlandırmak istiyor, ancak durum o meşhur şarkıda olduğu gibi "Aday olamıyorlar bir taneleri, çünkü felek (aday) koymuyor!"

Çünkü hala bu süreçte bu iki isimden birisinin desteğini almadan başarı mümkün görünmüyor ya da kılavuzsuz kuş uçmaz hesabı bu iki eski başkandan birisinin desteğini almadan başarıya gitmek biraz uzak görünüyor.

İşte Eskil, Belgemen-Meral'i bir güç haline getiren ve onların sonuna kadar işine gelen bu ikilikten yeterince çekmiş olmamalı ki Ak Parti Eskil İlçe Başkanı Mahmut Oruç'la, Belediye Başkanı Niyazi Alçay arasında başlayan sürtüşme; ne yazık ki Oruç'un halefi Mustafa Zavlak ve Niyazi Alçay arasında biraz daha olgunlaşarak acı meyvelerini yavaş yavaş veriyor ki 2 İl Genel Meclis Üyemiz İbrahim Güdendede ve Sadrettin İriş'in Zavlak'a verdiği destekle birlikte Eşmekaya Belediye Başkanı Tayfur Başkan'ın da desteği ile ne yazık ki Eskil'in nurtopu gibi bir ikiliği oldu.

Ve 14 yıllık bir iktidar partisinin ilçe başkanı, belediye başkanı, İl genel meclis üyeleri buradan size seslenmek istiyorum.

"Yumurta mı tavuktan çıkar, tavuk mu yumurtadan...." Bunu düşünecek mecalim yok.

Sizinde karşınızdakini suçlayacak kendinizi savunacak sözlerinizi dinleyecek hali yok bu Eskilli'nin...

Size yetki veren hem Ak Parti üst yönetimi hem ilçe halkı sizden birlik, beraberlik ve hizmet bekliyor....

Hele Eskilli bunu ziyadesiyle bekliyor...

Gerisi kuru söz ve tefarruat!

Bu yazı toplam 2583 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum