İslam’ı özünden saptıranlar

 

Yobaz zihniyet yüzünden terörün İslam ile bağlantısının olmadığı çoğu insan tarafından bilinmemektedir. Bağnaz zihniyetin uyguladığı İslam modeli dünyada öyle yayılmıştır ki bazı Hıristiyanlar Müslümanlara karşı düşmanlık beslemektedirler. Rabbimiz Kuran’da İslam’ı yanlış aktaranların durumunu şöyle haber vermiştir:

Onlardan öyleleri vardır ki, dillerini Kitab'a doğru eğip bükerler, siz onu (bu okur göründüklerini) kitaptan sanasınız diye. Oysa o kitaptan değildir. "Bu Allah Katındandır" derler. Oysa o, Allah Katından değildir. Kendileri de bildikleri halde Allah'a karşı (böyle) yalan söylerler. (Al-i İmran Suresi, 78)

Gerçek İslam Kuran’da Rabbimiz’in haber verdiği ve Peygamberimiz (sav)’in anlattığı dindir. Bunun dışındaki tüm inanışlar hurafedir. Resulullah (sav) yobazların aksine son derece nezaketli, ince düşünceli, merhametli, hoşgörülü ve sevgi dolu bir insandı.

Bağnaz insanlar bir tek Hıristiyanlara, Musevilere ve diğer dinlere mensup insanlara karşı değil, bazı Müslümanlara da düşmandırlar. Bu insanlar dünyadaki bütün güzelliklere kapalı, estetikten ve sanattan anlamayan, kendi karanlık dünyalarına diğer insanları çekmek isteyen kof, neşesiz ve sevgisiz insanlardır. Bağnaz insanların en çok düşmanlık besledikleri kimseler ise kadınlardır. Bu insanlar kadınları ikinci sınıf, hatta tamamen toplumdan soyutlanması gerek varlıklar olarak görürler ve öyle muamele ederler. Oysa İslam kadını koruyan ve değer veren bir dindir.

Yobaz insanlar bu çarpık bakış açıları yüzünden diğer insanlar tarafından sevilmezler. Bu insanlar birbirlerine dahi düşmandırlar. Bu yüzden sürekli bir tartışma içindedirler. Bir türlü mutlu olamadıkları için mutluluk da veremezler. Rabbimiz bir ayetinde bu insanların kişiliklerini şöyle haber vermiştir:

Şunların hiçbirine itaat etme: Yemin edip duran, aşağılık, Alabildiğine ayıplayıp kötüleyen, söz getirip götüren (gizlilik içinde söz ve haber taşıyan), Hayrı engelleyip sürdüren, saldırgan, olabildiğince günahkar, Zorba-saygısız, sonra da kulağı kesik; (Kalem Suresi, 10-13)

Bu zihniyetteki insanlar sadece Müslümanların arasından değil Hıristiyan ve Musevilerin arasından da çıkabilmektedir. Bu insanların genel mantığı dini özünden saptırmak ve sevgi, şefkat, merhamet gibi erdemlerin yerine kabalığı, saygısızlığı ve neşesizliği getirmektir. Bu sevgisizliklerinin sonucu olarak teröre ve kan dökmeye elverişlidirler. Bu yüzden Hıristiyanlar, Museviler ve diğer insanlar bu zihniyete karşı dikkatli olmalı, İslam’ı özünden yani Kuran’dan öğrenmelidirler. Peygamberimiz (sav) bir hadisinde Allah’ın adını kullanarak, İslam adına işler yapan bazı insanların aslında deccalin yandaşı olduklarını şöyle haber vermiştir:

“Ümmetimden başı sarıklı yetmiş bin alim kişi, deccale tabi olacaklar.” (İmam Ahmed Bin Hanbel, Müsned, sf. 796)

Bu yazı toplam 2201 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.