Mustafa Bozdağ

Mustafa Bozdağ

Koalisyon mu Erken Seçim mi?

Türkiye 7 Haziran’da tarihi bir seçim yaşadı. Ak parti 13. Yılında tek başına iktidar olma çoğunluğu olan 276 sayısına erişemedi.

Özellikle HDP’nin hızlı yükselişi MHP’nin iç Anadolu’da oylarını artırması bunda etkili oldu.

Şu an Gündem’de koalisyon ya da erken seçim tartışmaları var!

Bölgemizde halkın dilindi ve gönlünde Ya Ak Parti MHP koalisyonu, yada erken seçim dolaşıyor.

Burada MHP’nin bu girişim karşısında kırmızı çizgileri olurken Ak Parti’nin Yaklaşımı biz herkese açığız dese de MHP ile koalisyonun kurulması düşüncesinde olduğu söyleniyor.

Ak Parti seçmeni Ak Parti CHP yada Ak Parti HDP koalisyonunu pek sıcak bakmıyor. Bu koalisyonların kurulması durumunda Ak partinin güç kaybedeceği düşüncesi hakim!

Öte Yandan CHP Dönüşümlü Başbakanlık sistemini öneriyor. Ak Partinin olmadığı CHP MHP ve HDP koalisyonu olmasını istiyor. Burada ise MHP ise HDP’ye karşı tutumu oldukça sert ifadeler ile kamuoyuna yansıdı MHP açıklaması “Dünya tersine döner, Ama HDP ile bir araya gelmeyiz” oldu.

Kısacası Ak Partinin içinde olmadığı Koalisyon görünürde pek mümkün görünmüyor. Doğru olanda bu %41 gibi halkın oyunu alan ve birinci çıkan partinin hükümet içerisinde olması gerekir.

Ak Partinin fanatik seçmeni ise bırakalım CHP MHP ve HDP kursun seçim dönemindeki verdikleri vaatleri yerine getirsinler söylemleri de sosyal medyada dolaşıyor.

Ak partinin seçim sonrası görünen tabloda bu seçimden ciddi anlamda ders çıkardığı görülüyor. Buda gösteriyor ki Ak Partinin ciddi bir yeniden revizyona gideceği dillendiriliyor.

Halk tekrar eskiye dönmek istemiyor

Halk Önceki koalisyon dönemlerinde krizleri tekrar yaşamak istemiyor. Ülkemizde Kemal Derviş ile birlikte gelen serbest piyasa ekonomisi uygulanmakta olup en ufak bir çalkantıda ekonomi ciddi zarar görüyor.

Ama ne olursa olsun serbest piyasa ekonomisi uygulanmasına rağmen ülkemizde 2002 sonrası dönem ciddi tarihe kazınacak bir kriz yaşanmadı.

Erken seçim bana göre ekonomik olarak ülke ekonomisine zarar verir bunun için öncelik hükümetin kurulması, Hükümet kurulamıyor ise vakit geçirmeden zorunlu olarak erken seçim yapılmalıdır.

Sonuç Olarak Halk arasında dillendirilen Ülkenin Erken seçime gitmesine neden olan parti yapılacak seçimde güç kaybeder görüşü hakim…

Bugün Başlayan 11 ayın sultanı ramazan ayının değerli hemşehrilerimiz başta olmak üzere tüm halkımızın ve islam Ramazan ayını tebrik ediyorum

Bu yazı toplam 1215 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.