Lalebahçe Aile Sağlığı Merkezi Hizmete Açıldı

Lalebahçe Aile Sağlığı Merkezi Hizmete Açıldı

Meram Belediyesi ve Konya İl Özel İdaresi işbirliğiyle Lalebahçe Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Lalebahçe Aile Sağlığı Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı. 2 aile hekiminin görev yaptığı merkez 5 mahallede yaklaşık 7 bin kişiye hizmet verecek

            Konya Meram

Lalebahçe Mahallesi’nde bin 600 metrekarelik arsa üzerinde 360 metrekarelik kullanım alanı olan Lalebahçe Aile Sağlığı Merkezi’nin açılış törenine Ak Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Kabakçı ve Hüsnü Tuna, Meram Kaymakamı İrfan Kenanoğlu, Konya İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Konya İl Genel Meclisi Başkan Vekili Leyla Erdal, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Konya İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday, Ak Parti il ve ilçe teşkilat yöneticileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Mahallelerine kazandırdığı aile sağlığı merkezi ve Pazar yerinden dolayı Başkan Kalaycı’ya teşekkür eden Lalebahçe Mahalle Muhtarı Bahri Yiğit, “Mahallemiz 40 yıldan beri bu kadar güzel hizmet görmemişti” dedi.

Konya’da 14 Haziran’da uygulamaya geçilen aile hekimliğinin başarıyla sürdüğünü belirten İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, “Konya merkezde aile hekimliği sayısı 82’ye, dış ilçelerle birlikte 189’a ulaşmıştır. Şehrimizde 549 doktorumuz aile hekimi olarak görev yapmaktadır. Lalebahçe Mahalesi’nde hizmete açacağımız bu merkez, 5 mahalle ve 7 bin nüfusa hizmet verecek” dedi.

Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı da şöyle konuştu: “İl Özel İdaresi ve belediyemiz işbirliğiyle temelini attığımız Lalebahçe Aile Sağlığı Merkezi’nin inşaatı 4 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. Bu tesis, resmi kurumlar arası işbirliğinin güze bir örneğidir. İlçemizde sağlık alanında ve diğer alanlarda ihtiyaç duyulan yatırımları hızla yapılmaya devam edeceğiz. Kısa bir süre sonra Telafer ve Karaaslanaybahçe mahallelerindeki aile sağlığı merkezlerini de hizmete açacağız.”

Konya İl Genel Meclisi Başkanı Leyla Erdal, Meclis olarak sağlık alanındaki yatırımları yüzde 300 oranında arttırdıklarını ve son 4 yılda 14 sağlık ocağı ve 40 adet tam donanımlı 112 Acil Servis ambulansı alınarak İl Sağlık Müdürlüğü’ne devrettiklerini söyledi.  

Meram Kaymakamı İrfan Kenanoğlu da son yıllarda hizmetlerin çok seri ve hızlı bir şekilde yapıldığını ve adeta göz açıp kapanıncaya kadar tesislerin hizmete girdiğini kaydetti.

Son olarak mikrofona gelen Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, yapılan yatırımlarla Konya’nın sağlık üssü haline geleceğini hatırlatarak, “Şu anda 2 olan tıp fakültesi sayısı kısa bir süre sonra 4 olacak. Daha önce onkoloji için Ankara ve İstanbul’a gitmek zorunda kalan hemşehrilerimiz artık şehrimizde tedavi görebilecek. Diğer sağlık yatırımlarıyla birlik şehrimiz yakında bölgenin sağlık merkezi haline gelecek” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol mensupları, Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday’ın yaptığı dua ile Lalebahçe Aile Sağlığı Merkezi’nin kurdelesini kesti.

Bu haber toplam 1878 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Sağlık