Mustafa Bozdağ

Mustafa Bozdağ

Necati Belgemen Dersine iyi çalışmamış!

Necati Belgemen Dersine iyi çalışmamış!

Geçen hafta içerisinde Eskil’e ilçeliği getiren duayen belediye başkanımız Necati Belgemen Tekrar belediye başkanlık adaylığını açıklamak için basının karşısına çıktı. Bu toplantıya beni de davet etti. İşim icabı katılamadım. Kendisine bu nazik davetinden dolayı teşekkür ediyorum.

Bize düşen görev burada güzeli tebrik etmek, yanlışa karşı çıkmak ve muallakta olanı eleştirmek tabi buda Ahlak kuralları çerçevesinde olması gerekiyor.  

Bu çerçevede; Sayın Belgemen’in basına yansıyan beyanatlarından yola çıkarak bir değerlendirme yapmak istedim.

Sayın Belgemen, Belediye Başkanlığının dönemlerinde dönemin koşullarına göre çok büyük hizmetleri olmuştur.   Hatta Eskil’i ilçe yaparak en büyük hizmeti yapmıştır.

2. Büyük bir hizmet ise Eskil Bölge okuludur.  Çünkü bu okul sayesinde ben dahil bir çok kişiye okuma imkanı sağlanmıştır. Belki Bölge Okulu olmasa idi. Ben dahil bir çok arkadaşımız okuyamayacaktı.  Daha belki saymakla bitmeyecek hizmetiniz olmuştur. Önce bunun bir hakkını verelim.

Ama o dönemde yapılan bazı hizmetler halk şimdi hizmet sınıfına bile değerlendirmez, mesala 3 bina yapmak gibi Eskil’e yüzlerce bina yapıldı.

Diğer taraftan açıklamalarında bazı konularda ise kendisine katılmadığımı söylemek isterim. Örneğin, Eskil’in  ilçe olmasını tamam, fakat ilçelik ile birlikte gelen hizmetleri ayrı bir hizmet gibi sunmasını garipsedim,  Eskil İlçe olmuş, ilçe yapan devlet belli kurumları zaten açacak, bu kurumlar için elbet yer tahsisi yada bina yapılması, bunlar hizmet değil dönemin  o anki ihtiyacıdır.  

Ak Partiden aday adayı olacağım söyleminde bulunmuş, Ak parti Eskil hizmet etmediğini söylüyor. Eskil’e şu an doğalgaz geliyor. Bu bir hizmet değil mi? Bu hizmetse kim getirdi.  Açık ve net fikrim Eskil Ak parti döneminde hizmetler almıştır.

Diğer bir konu ise; Genç aday çıkışı yaptınız, şu anda sizden genç Recep Çelen, Mustafa Zavlak, Ömer Uzar, İsmail Meral gibi isimler aday adayı oldu. Bunlarda bir ışık göremediğinizi basına yansıdı. Açıkçası bende sizin projelerinizde bir ışık göremedim.

Açıkladığınız projeler içerisinde yapılması pek Mümkün olmayan projelerde gayret gösteriyorsunuz.  Bazı belediyenin görevlerini hizmet gibi aktarmışsınız bir de beni çok üzen bir durum ise Huzur evi yapacağım demişsiniz.  Bende size bir soru yarın bir gün düşkün bir duruma düştünüz oğullarınız hanımlarına söz geçiremedi. Sizi huzur evine verdiler mutlu olurumsunuz?

Bence bu fikir başka hiçbir yerde bir daha eskil için gündeme bile getirmeyin derim. Tabi takdir sizin saygı duyarım bu benim naçizane görüşüm…

Sonuç olarak, sayın başkanım, size saygım büyük ama proje olarak sunduklarınızın çoğu bir belediye açısından görev, yapılabilecek proje olarak ben pek fazla bir şey görmedim.  Tarımsal sulama projeniz, Akhan’a yol, Eskil, Karatepe, Yenikent, Yeşilova, Makas bağlantılı yol bir çoğu bana pek mantıklı gelmedi. 

En önemlisi, Belediyenin bütçesi ne kadar bu bütçe ile ne yaparım dan yola çıksaydınız. Belki proje diye bahsettiğiniz bir çok madde yayınladığınız 42 madde içerisinde yer almazdı.

Benim sizden 2 yıldır piyasada gezen bir aday olarak halkın karşısına daha donanımlı bir şekilde çıkmanızı beklerdim.

Yine de çıktığınız bu yolda size başarılar dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum
Mustafa Bozdağ Arşivi