Ödüllü Stand-up Yarışmasında Elemeler Başladı

Ödüllü Stand-up Yarışmasında Elemeler Başladı

Bileklerinin Yerine Yüreklerini Kullanıyorlar

         Meram Belediyesi ile Meram Rehberlik ve Araştırma Merkezi(MERAMRAM) işbirliğiyle “Bileğinin Yerine Yüreğini Kullan” sloganı ile lise öğrencilerine yönelik düzenlenen skeç ve stand-up yarışmasının elemeleri başladı.

Konevi Kültür Merkezi’nde düzenlenen açılış programına Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Konya Devlet Tiyatrosu Müdürü Tomris Çetinel, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Üstünel, MERAMRAM Müdürü Veli Koç, eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

Olumsuz davranışların zihinsel ve toplumsal hayatta pek çok sorunu beraberinde getirdiğini belirten MERAMRAM Müdürü Veli Koç, “Meram Belediyesi ile birlikte organize ettiğimiz bu yarışmanın amacı; olumsuz davranışları en aza indirmek, saygı ve sevgi temelli bir iletişim dili oluşturmaktır.” dedi.

  Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Üstünel ise şöyle konuştu: “Yarışmanın sloganı her şeyi anlatmaktadır. Eğitimde hiçbir zaman olumsuzluklar örnek olmaz, hep olumlu davranışlar örnek alınır. Bu yarışmaya katılan gruplara ve düzenleyenlere teşekkür ediyorum.”

MERAMRAM ile birlikte çok sayıda ortak program yaptıklarına dikkat çeken Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı ise, “Gençlerimize yönelik olarak bazı kötü alışkanlıkların arttığı ve hatta ilköğretim seviyelerine kadar indiği aşikardır. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan kurtulmaları; kavgayla ve gürültüyle değil birbirleriyle anlaşarak, yüreklerini ortaya koyarak gerçekleştirecekleri “Bileğinin Yerine Yüreğini Kullan” yarışmasına Konya merkezdeki liselerden 26 grup katılmaktadır. Yarışmanın finali 30 Nisan 2011 tarihinde yapılacak ve ünlü komedyen Atalay Demirci de bu programa katılacak” diye konuştu.

Gençlerin her türlü şiddet ile ilgili farkındalığını arttırmak ve mizah yoluyla şiddeti önleme konusunda fikir yürütmeleri için fırsatlar sunmayı amaçlayan yarışmada ilk elemeler bugün yapılırken diğer elemeler ise 29 Mart, 6 ve 12 Nisan 2011 tarihlerinde yapılacak.

Yarışmanın jüri üyeliklerini Konya Devlet Tiyatrosu Müdürü Tomris Çetinel, psikolojik danışman Mehmet Arslan ve Meram Belediyesi Konevi Tiyatro Topluluğu yönetmeni Mustafa Akbulut yapıyor.

Yarışmada birinci olan ekibe 3 bin, ikinci ekibe 2 bin, üçünce ekibe bin, dördüncü ve beşinci olan ekibe mp4 çalar verilecek. Ayrıca 1, 2 ve 3. olan ekiplerin okullarına birer dizüstü bilgisayar verilecek.

Bu haber toplam 1373 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.