Sağlık çalışanları dertlerle dopdolu!

Sağlık çalışanları dertlerle dopdolu!

Konya’da konferans veren Prof. Dr. Vedat Işıkhan, sağlık çalışanlarının yoğun çalışma temposunda psikolojik olarak çok yorulduğunu belirtti. Işıkhan, çalışanlar arasında dayanışmanın önemini vurguladı

İl Sağlık Müdürlüğü’nün Konya Ticaret Odası (KTO) konferans salonunda sağlık çalışanlarının sorunları üzerine bir konferans düzenlendi. “Sağlık Alanında Tükenmişlik ve Başa Çıkma” konulu konferansı Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Vedat Işıkhan sundu. Programda konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci, insanların sağlıklarına kavuşmalarına yardım etmek gibi bir kutsal vazifeyi yerine getirdiklerini ve yüklerinin çok ağır olduğunu söyledi. İş hayatlarının özel hayatlarını etkilediğini belirten Küçükkendirci, “İnsanların dertlerine çare olmak için zamanla yarışma zorunluluğumuz var. Bu bizim sorumluluğumuzu arttırıyor, sorumluluklarımız iş hayatında olduğu kadar sosyal hayatta da artış gösteriyor. Bu da iş başarımızı etkilemekte” dedi.
ÇALIŞANLAR ARASINDA İYİ DİYALOG ÖNEMLİ
Kutsal bir meslek ile uğraştıklarının altını çizen Küçükkendirci, “İnsanların sağlıklarına daha çabuk kavuşmasını sağlayan çalışanlarımızın iş moralleri de yüksek olmak zorunda. Çalışanlarımızdan daha iyi verim alabilmek için çalışanların psikolojisinin en üst seviyede tutulması, mutlu huzurlu bir ortamda çalışma imkanı sunulması, çalışanlar arasında iyi diyalogların olması gerekiyor. Ayrıca kurumlarımız ve yöneticilerin performansları da etkili olacaktır. Bu tarzda çalışmalar kurumlarımızda aidiyet duygusunu geliştirir ve sorunların kartopu gibi büyümesini engeller. Bizlere sağlıklı bir ortamda çalışma imkânı verecektir” diye konuştu. Eğitimin önemine dikkat çeken Küçükkendirci, insanların hayatları boyunca sürekli eğitime açık olmaları gerektiğini ve başarının daha iyi eğitimlerle elde edileceğini söyledi. Sağlık alanında da eğitimlerin önemli olduğunu ifade eden Küçükkendirci, “Günümüzde sadece kendi alanımızda eğitimler almak artık yeterli sayılmamaktadır. Sağlık ve sosyal ağırlıklı eğitim programları, gelişen ülkemizin şartlarına cevap verebilecek ve çalışanların gelişmesini sağlayacaktır. Bu nedenle alanımızda ki eğitim programlarına önem vermeliyiz” dedi. Sağlık alanında tükenmişlik ve başa çıkma konulu konferansı sunan Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vedat Işıkhan, sağlık çalışanlarının yoğun çalışma temposunda psikolojik olarak çok yorulduklarını bildirdi ve çalışanların bu durum karışında neler yapabilecekleri konusunda bilgiler verdi. Çalışanlar arasında iyi bir dayanışma ortamının oluşmasının şart olduğunu belirten Işıkhan, sağlık çalışanlarının birbirlerine yardım ederek zorlukları aşabileceklerini ve buna da anlayışlı yöneticilerin yardımı ile ulaşılabileceğini belirtti. Eğitim programına birçok sağlık kurumundan sağlık çalışanı katıldı, sağlık çalışanları eğitim programını dikkatle dinledi.

Bu haber toplam 1062 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.