TYB Konya Şubesi Birinci Yazarlık Atölyesi Sona Erdi

TYB Konya Şubesi Birinci Yazarlık Atölyesi Sona Erdi

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Mektebi işbirliği ile ortaklaşa gerçekleşen birinci Yazarlık Atölyesi’nin dersleri 29 Haziran 2020 tarihi itibariyle neticelendi.

Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu ve TYB Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Yaramış tarafından düzenlenen atölyede, Konya’nın muhtelif liselerinde ve üniversitelerinde okuyan 30'a yakın Anadolu Mektebi öğrencisi eğitim aldı.

Öğrencilerin edebiyat ve yazı hayatına dair genel bir kanaat edinmelerine katkı sunmak ve yazarlık yolunda ilk adımı atmaları amacıyla gerçekleşen atölyenin dersleri, (pandemi sürecinden önce) ilk 3 hafta yüz yüze eğitimle, sonraki 5 hafta da çevrim içi derslerle işlendi.

Alanlarında uzman yazarların, şairlerin ve akademisyenlerin girdiği derslerde öğrenciler, edebi türleri dünya ve Türk edebiyatının en önde gelen örneklerinden hareketle inceleme ve tanıma imkanı elde ettiler.

Yazarlık atölyesinde öğrencilerle Atilla Yaramış, İbrahim Demirci, Recep Ayık, Vural Kaya, Fatih Cihat Büyükmatur, Orhan Gazi Gökçe, Selçuk Atay, Osman Özbahçe ve M. Ali Köseoğlu buluşarak bilgi ve deneyimlerini paylaştılar.

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu bu atölyenin genç şair ve yazarlarımızın kendilerini tanıma noktasında çok önemli bir işlev gördüğüne inandıklarını kaydederek burada ders veren şair, yazar ve akademisyenlere ayrı ayrı teşekkür ettiğini dile getirdi. Köseoğlu, TYB Konya Şubesi'nin kapısının gençlere her zaman açık olduğunu ifade ederek bu tür çalışmaların devamının geleceğini de vurguladı. Başkan Köseoğlu, Bu çalışmanın koordinatörü ve TYB Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Yaramış’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TYB Konya Şubesi ve Anadolu Mektebi işbirliği ile gerçekleşen yazarlık atölyesinde, geleceğin şair ve yazarlarının bir araya geldiğini söyledi. Öğrencilerimizin bu atölyede kendilerini yetiştirme adına çok önemli dersleri çok önemli isimlerin rehberliğinde işlediklerini kaydederek öğrencileri tebrik etti. Derse giren şair ve yazarlara özellikle teşekkür ettiğini belirten Büyük, Birinci Yazarlık Atölyesinin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Tarım eski Bakanı ve Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü de güzel bir işbirliği örneğiyle Birinci Yazarlık Atölyesi'nin diğer iller için de örnek bir çalışma olacağına inandığını kaydetti. Anadolu Mektebi disiplini içerisinde edebiyat ve fikir hayatımızın önemli isimlerini zaten okumakta olan öğrencilerimizin, bu atölyede her biri çok kıymetli olan şair ve yazarlarımızdan aldıkları dersler sayesinde yazı hayatına birçok inceliğe vakıf olduklarına inandığını da belirtti. TYB Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve çalışmanın koordinatörü Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu ve TYB Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Yaramış’a teşekkürlerini iletti.

Yapılan açıklamada daha sonra belirlenecek bir tarihte düzenlenecek sertifika töreniyle öğrencilere sertifikalarının da verileceği kaydetti. haberfark.net

Bu haber toplam 1733 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.