Ülkemizdeki Hastaneler Daha Güvenli

Ülkemizdeki Hastaneler Daha Güvenli

Özel Selçuklu Hastanesi’ni memnun olduğu ve yurtdışı sigortaları (Agis) ile olan anlaşmaları dolayısı ile tercih ettiğini söyleyen Öznur Sarı (41) yaklaşık 22 senedir Hollanda’da yaşadığını ancak sağlık hizmeti alma noktasında izin zamanları

 Aziz Talha (18) ve Numan Sait (14) isimli iki oğluyla beraber Özel Selçuklu Hastanesi’ne gelen  Öznur Hanım şunları söyledi.

“Kendi dilimizde konuşabildiğimiz ve iletişim sorunu yaşamadığımız ve  teşhis tedavi noktasının daha kısa sürede tamamlanması gibi nedenlerde kendi memleketimizde tedavi olmayı tercih ediyoruz. Ülkemizde kendimizi daha rahat ve güvende hissediyoruz. Hollanda da son dönemde yaşanan iki olaydan dolayı iki hastane kapatıldı. Yanlış ilaç uygulanması sebebiyle. Bu örnekler daha da korkuttu. Diğer ülkeler nasıl bilmiyoruz ama Hollandalı’lar bile yurt dışına çıkıyorlar artık” dedi ve Özel Selçuklu Hastanesi yetkililerine teşekkür etti.

Hollanda’da sağlık konusunda sonuca ulaşamama nedenlerinden birinin de aile hekimliği ile bağlantılı olduğunu düşündüğünü ifade eden Öznur Sarı,” aile hekimine her an ulaşabiliyoruz. Ancak boşluk varsa muayene olabiliyorsunuz. Önce ilaç veriliyor, bir hafta sonra tekrar muayeneye gitmeniz isteniyor. Bu durum birkaç kez tekrar edebiliyor. En sonunda bir uzmana ve hastaneye yönlendiriliyorsunuz ama aciliyet gerektiren hastalıklarda yada sürenin daha önemli olduğu hastalıklarda bu git – geller sıkıntı oluşturabiliyor.Basit bir cilt hastalığı üç yıl bu prosedürle zor tedavi edilir bir hal alabiliyor” dedi.

Türkiye’deki hastanelere önerilerde de bulunan Öznur Hanım “Avrupa’daki tanıtımlarını sıklaştırsınlar, örneğin Selçuklu Hastanesi’nin yaptığı tanıtımlar çok etkili oldu, hala konunun bu boyutundan haberdar olmayanlar var” dedi.

Mensubu olduğu Agis sigortasına da önerilerde bulunan Öznur Hanım “bazen gerekli olduğu halde istediğimiz branşlara muayene olamayabiliyoruz. Sigortanız tarafından size belli bir ünite veriliyor ve onun dışına çıkmak, extra bir muayene daha olmak zorunda kaldığınız da üniteniz dolmuş oluyor ve sigortanızdan faydalanamıyorsunuz.Bu anlamda Agis’in üniteleri biraz daha genişletmesini istiyoruz” dedi.

Bu haber toplam 1310 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.