Umre Anılarım

Sizlerden umre seyahati  hasebiyle üç haftadır ayrı kalmıştım. Bu hafta yeniden beraberiz.
Sizlerin selamlarını geçtiğimiz yerlere mübarek beldelere götürmenin yanında orda ki tüm Müslümanların selamını da sizlere getirmenin hazını, zevkini, neşesini taşıdığımı bildirmek isterim.
O Beytullah  (Allahın evi)  Müslümanların kıblesi olan  kabe de sizlere tüm Müslüman kardeşlerimize
Rabbimizden  Af mağfiret  dilerken neslimizin güzelliği ve nefsimizin de ıslahını diler dile , milletimizin birliğini  ,dirliğini ordumuzun , yurdumuzun,devletimizin huzuru için dualar ettik.
Tüm şehitlerimize ve halkımıza sevabını bağışlamak üzere tavaflar ettik.
Değerli Okurlarım.
Orta doğunun karışıklığının sebeplerini  başka  devletlerden gelen Müslümanlarla konuştuk. Hepsinin söylediği ve ittifak ettikleri husus Amerika' nın çıkarı olduğunun altının çizmeleridir . Müslüman milletlerine bir başka  görüş ve isteği, kendilerine bir lider bulmaları gerektiğidir. İşte o lider  yani aradıkları lider Türkiye Cumhuriyeti den olmalıdır . Arap aleminin Kabe deki  sözcüleri (hacılar) Medine de ki  sözcüleri hep bunu istiyorlar. Osmanlının çocukları yeniden dünya düzenini sağlamalı, bize sahip çıkmalı, bizi birleştirmeli diyorlar . Bir İranlı (Terbizli) kardeşim Ali Hüseyin Zade ile konuştuğumda tüylerim diken diken oldu.  Türkiye'li olduğumu söyleyince ellerime sarıldı, ellerimi  öpmek istedi.  Ben estağfirullah dedim . Oda bana siz Osmanlı torunusunuz siz adalet dağıtan düşmanına bile hürmet eden asil bir milletin çocuklarısınız” dedi. ”Sizin elinizi öpmek bize şeref “ dedi . Kucaklaşıp ağlaştık sonra Osmanlıların Ravzadaki hizmetlerini beraber tekrardan inceledik . Ecdadımızın  o yazmış oldukları Kur'an  ayetlerini okuduk. Hz.Peygamber efendimizin dış işleri başkanlarını kabul ettiği yere işaret koymuş.  Rasulullah'ın teheccüt namazını kıldığı yere, itikafa girdiği yere Ebu Lübabe'nin kendini bağladığı yere,  Aişe annemizin namaz kıldığı yerlere varıncaya kadar işaret koymuş.  İranlı kardeşim Ali müslümanların sen şu mezheptensin, sen ellerini duada çok açıyon öbürü fazla kapatıyor, biri rukuda fazla duruyor, öbürü secdeyi uzatıyor, gibi bir birimizi eleştirmeyelim. Hepimizin kıblesi bir peygamberi bir Rabbimiz bir” dedi. Şöyle bir dua etti ALLAH'ım yeniden şu asıl milleti yücelt onları bizim başımıza Lider yap. Çünkü seninde bizimde düşmanımız olan İsrail yahudisinin hakkından ancak bunlar gelir dedi. Bende sonsuza kadar amin dedim. Sonra Ali kardeşim size ve Tüm Türkiye halkına sonsuz selamlarımı iletmemi isterken İranla-Türkiye Kardeş “dedi.

Bu yazı toplam 2206 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum