Yrd. Doç. Dr. İbrahim Baykan

Yrd. Doç. Dr. İbrahim Baykan

Vira Bismillah!

 Vira Bismillah genel olarak Balıkçıların av için yol aldıklarında bindikleri motorun kazasız belasız yol alıp dönmeleri için söylenir. Yani bir yola çıktığında yolu kazasız belasız tamamlamak için söylendiğini biliyorum. Malumunuz bizde Sevgili DR. İbrahim Yücel Köse hocamın önderliğinde Kanal 68 Televizyonu olarak uzun çalışma ve gayret sonucu ilimizi ikinci bir Televizyonla temsil etmek için hafta sonu büyük bir aksilik olmazsa uydudan yayına çıkacağız. İnşallah Allah çıktığımız bu yolda sağ ve salim bir şekilde uzun ömürlü yolculuğu Allahtan niyaz ediyorum.

       Yeni Aksaray Gazetesinde 36 yıldır sevgili Ali Südemen Beyle devam eden dostluktan da öte aile birliğini en ufak bir kırgınlığımız olmadan devam ettirdiğim gibi Sayın Kanal 68 Televizyonu sahibi Ort. Dr. İbrahim Yücel Köse Beyle de 10 yıldır sürdürüyoruz.

      Her iki medya kuruluşu patronu ile bir aile gibi birlikteliğimiz devam etmektedir. Başkalarının aralarında ufak tefek problem olsa da bizim aramızda bugüne kadar en ufak problem olmamıştır. Aramıza da hiçbir kimse girip bozamamıştır, buna fırsat da vermedik.

      Dolayısı ile Sayın Yücel hocamla Televizyondaki birlikteliğimizi hafta sonu yayına başlayacağımız uydu deneme yayını ile devam ettireceğiz. Uydu yayını aslında çok külfetli bir iş olduğunu biliyoruz. Ama Sayın Hocamın buna ihtiyacı olmadığı ve bunu meslek edinmediği halde Aksaray’ı uyduda tanıtmak için elini taşın altına koymuştur.

      Kendisi ile beraber omuz omuza vererek televizyonu uydudan bütün hemşerilerimizin izlemesi yanında dünya ile Aksaray’ı tanıştırmak için bir çalışma içinde olacağız.

      Ekonomik yükün Sayın hocamın üzerinde olacağını biliyorum. Ancak yayın ve idari konuda benimde işimin biraz daha artarak sorumluluğumun arttığını biliyorum. Uydu aracılığı ile ilimizi dünyaya tanıtmak için bizler özveri ile çalışacağız. Ancak daha iyi tanıtım ve programlarla sizleri mutlu etmek için bütün Aksaraylı hemşerilerimizin desteğine ihtiyacımız elbette olacak.

      Hedefimizde öncelikle ilimizin tanıtımı için gayret sarf edeceğiz. Bunun içinde gerek ilimizin idarecileri, gerekse sivil toplum kuruluşlarımızdan tanıtım konusunda destekler alacağız. Selçuklu şehri olan Aksaray’ı en iyi şekilde programlarla tanıtmayı hedefliyoruz.

     İçe kapalı olmadan herkese açık ve şeffaf bir yayın ilkesi ile yayın yapmak hedefimiz olacak. Aksaray’la, kurum ve kuruluşlarımız ile seviyeli ve hoşgörü içinde bir yayın ilkesi hedeflerken, rekabeti yine kendimiz ile yaparak kimse ile çekişme içinde olmayacağız.

      Aksaray tanıtımı yanında normal program ve diğer yayınlarla sizlerin daha güzel programlar seyretmenizi amaçlamaktayız.

     Her türlü eleştiri ve yapıcı tenkitlerinize açık ve değerlendirerek bir yayın organı olma yolunda olacağız.

      Deneme yayınlarımızdan sonra her geçen gün kaliteli bir yayıncılıkla sizlerin beğenisini kazanmak için her türlü gayretin içinde olacağız.

     Televizyonumuzun sahibi Sayın Dr. İbrahim Yücel Köse hocamı sizlere anlatmama gerek yok. Beyefendi ve sevecen bir yapısı ile Aksaray’ın sevgisini kazanmış bir değer. Yayın ilkemizde de bu değerde olacağımızı bilmenizde yarar var.

     Yüce rabbim çıkılan bu yolda bizleri mahcup etmesin. Kaza ve belaya uğratmadan Aksaray’ımızın güzel sesi olsun diliyorum. Frekans ile ilgili ayarı yayın öncesi sizlere duyuracağımızı bilmenizi istiyor,  hepinizin desteğini bekliyor, uyduya çıkışta desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.

Bu yazı toplam 1538 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.